Wpis z mikrobloga

Wczoraj między mną a moją matką rozpętała się awantura. Poszło o to że stwierdziłam że skoro mam ukończone 18 już dość dawno, to chce zmienić nazwisko ponieważ nie chce nosić nazwiska tego #!$%@? (ojca, który popełnił samobójstwo 10 lat temu a ja wciąż pałam do niego nienawiścią). Myślałam o tym, by przyjąć po prostu panieńskie matki, mimo że ona też idealna nie jest. Stwierdziła ona że jeśli to zrobię to nie jestem już jej córką i mam jej się więcej nie pokazywać na oczy. Siostra z wpadką wyszła za mąż przez co przyjęła nazwisko swojego męża i nie robiła problemów.

#logikarozowychpaskow #truestory
  • 34
@Shinoa: Najlepiej wyprowadź się z domu i ograniczaj kontakty z matką. Zmiana nazwiska nic Ci nie da. Ale zmiana myślenia i otoczenia w jakim będziesz, wiele zmieni na lepsze.
Nienawiść do nieżyjącego ojca, który postanowił rozstać się z życiem na tym fałszywym świecie, nie przyniesie niczego dobrego również Tobie. Wyluzuj się, przestań nienawidzić, szukaj siebie i unikaj ludzi toksycznych. Twoja matka z tego co opisujesz jest toksyczna.
@MasterSoundBlaster: Mnie nie pytaj, ja całej tej rodziny nie rozumiem. Matka z nerwicą i jest nieodpowiedzialna, narobiła sobie długów bo kupiła sobie działeczkę i oczekuje że jej to spłacę. Ojciec to już nie wiem ile razy pisałam, alkoholik i ogółem był dupkiem. Siostra jak wyżej, plus teraz flirtuje z jeszcze innym. Brat zarabia sobie 2000 funtów miesięcznie i wielce pan życia mi chce mówić jak mam żyć. Co chwila zmienia zdanie
@Shinoa: Trochę trywializmów ode mnie :p
Jeśli możesz to rób swoje (zmień nazwisko i nie oglądaj się na nikogo). Może na tym etapie nie warto zaogniać sytuacji więc temat przemilcz mamie (moja rodzina też żyje błogo nie wiedząc o pewnych sprawach :p... i niech tak zostanie). Uniezależnij się (własny dach nad głową) złap stałą prace z której się utrzymasz i droga wolna.
Jak to Owsiak mówił "Róbta co chceta".

Z drugiej
@Shinoa: Znamy się już jakiś czas :) . Z tego co piszesz to mam wątpliwości czy to nawet jakakolwiek pomyłka. Zdecydowanie jesteś zdolna i wyłamujesz się z rodzinnych trendów. Nawet jeśli założysz, że "jesteś pomyłką" jednej z stron to i tak to założenie można spokojnie obalić. Teraz Ty decydujesz o sobie i o tym jaka jesteś.

@MasterSoundBlaster: Ach te podteksty :p ... no faktycznie chyba można było inaczej, ale idealny