Wpis z mikrobloga

Dzisiaj opowiem wam o bardzo specjalnych papugach - wykopkach. Wykopki są parą o dość podłym pochodzeniu, wynikiem miłosnego zapomnienia dwóch różnych gatunków kakadu, różowej oraz inki. Są typowymi piwniczanami - mimo dostępu do zewnętrznej woliery nie interesuje ich wychodzenie na dwór (parę razy wyrzucałem je siłą, ale w końcu zostawiłem je w spokoju, od tamtej pory nawet nie spojrzały w kierunku wyjścia). Nie interesuje ich seks, samiec już dawno temu wylądował we friendzonie samicy, ogranicza się do przynoszenia jej jedzenia. Są tchórzliwe i nieśmiałe, ich jedyną reakcją obronną jest spadanie z głośnym wrzaskiem na dno woliery. Nie umieją latać - nie wiemy czy ze strachu, czy z powodu jakiegoś defektu piór, które nie są zbyt ładne, jednak badania wykluczyły jakiekolwiek znane nam i możliwe do zbadania choroby.
Ich zainteresowania ograniczają się do zwisania głową w dół i wapniowych kostek, które niszczą w imponującym tempie (może to papuzia wersja klawiatury?).

Są jednak w tym wszystkim strasznie pocieszne i bardzo je lubię. :) Może dlatego, że sam byłem kiedyś bordo?

#torunskiepapugi - zapraszam do obserwowania
#ptaki #zwierzaczki #zwierzeta #papuszkaboners #papugi #smiesznypiesek
Torunskie_Papugi - Dzisiaj opowiem wam o bardzo specjalnych papugach - wykopkach. Wyk...

źródło: comment_SaiOjF6jp7nbPriqQTNGDg69qah9xx4Y.jpg

Pobierz
  • 3
@walter-pinkman: Większość naszych papug nie ma własnych imion bo jest ich cała masa, te są po prostu wykopkami z racji swojej wyjątkowości :) Chyba, że mirki mają jakieś pomysły, skoro mamy już Krystynę i Kazimierza (para amazonek barbadensis, ich córka pozdrawiała mirków w moim pierwszym wpisie - patrz profil) to czemu nie Janusz i Grażyna?