Wpis z mikrobloga

@estetka: Tak, stwierdzona przez lekarzy, nawet nie jednego.
Obecnie to zamiennie zimny lub goracy kompres.
Jednak najlepiej dziala Imigran w zastrzyku, po ktorym niestety nie moge prowadzic pojazdow.
@Saeglopur: Tak jest to powazne, chociaz niejednokrotnie ludzie nie maja o tym wiedzy.
Wystarczy dodac, ze raz zlapalo mnie w pracy, popoludniu. Nie pamietam jak dojechalem do szpitala, wiem ze bylo poczatkowo podejrzenie goza, tomografia badania....
Pozniej wlaczenie lekow.
Miałem migreny z aurą przez kilka lat aż odkryłem co je wyzwala. W moim przypadku było to spolaryzowane światło. Każdy monitor z mocnym kontrastem, komórka, TV, rzutnik potencjalnie mogły wywołać atak migreny. Wystarczyło przykrecic jasność i kontrast we wszystkim czego używałem do minimum i magia, od trzech lat brak migreny.
Ale szukałem źródła jakieś dwa lata.
Zapisuj sobie sytuacje w których pojawia się migrena, może też znajdziesz wzór.
Moja przyjaciółka która miała stwierdzone migreny przez lekarza, na około pół roku usunęła terapia z ususzonych i sproszkowanych psilocybe cubensis. 2 tygodnie 0.5g dziennie przez 2 tyg. Niestety nie jest to legalna metoda choć natura dała nam lekarstwo na każda chorobę .
U mnie występowanie nasila się wraz z przemęczeniem - wtedy wyzwolić może ją u mnie światło, zapach lub coś co zjadłem. Aura przechodzi z jednego oka do drugiego - gdy nie widzę rąk na kierownicy to już wiem, że będzie to zły dzień. Czasami mam samą aurę - prawdopodobnie pierwszą migrenę miałem połączoną z niedokrwieniem mózgu co objawiło się paraliżem prawej strony ciała, afazją, jąkaniem się i problemami z ortografią przez jakiś
@PMV_Norway: znam problem, sam mam od dekady tzw. klasterowe bóle głowy. Szczęśliwie już rok minął od ostatniej serii i ... (odpukać) jeszcze nie wróciło. Poszukaj może tlenu medycznego - są firmy, które umożliwiają posiadanie odpowiedniego sprzętu w domu. Stosuje się, jak tylko występuje aura. Zdecydowanie tańsze niż sumatryptan w zastrzykach, a u sporej liczby przypadków jest równie skuteczne.