Wpis z mikrobloga

Jaki polecacie/używacie rozmiar monitora i rozdzielczość?

Wychowałem się na CRT 17'' 800x600: głównie gry. Było to jednak za mało. Jak przeszedłem na CRT 19'' 1024x768 to było to czego mi było trzeba: dobrze pracowało się w Office, początki programowania OK, a z grami było super, bo rozdzielczość dosyć mała, więc FPS było dużo. Ale potem w szkole/uczelni siedziałem często na LCD 1280x1024 i chciałem kupić sobie też coś takiego.

Potem przez długi czas pracowałem na laptopie 15,6'' 1366x768 (głównie programowanie i Office). Obecnie nadal na nim pracuję, ale tak mała rozdzielczość (głównie w pionie) w programowaniu już mi przeszkadza. Chcę kupić LCD, żeby sobie podłączyć do laptopa.
Wywaliłem też ten CRT 19'' od stacjonarki i na jego miejsce chcę szybko kupić jakiś LCD (bo jednak 1024x768 do obecnego internetu się nie nadaje).

Wiem, że polecają 24'' 1920x1080, bo mieszczą się dwie pełne strony A4. Ale wydaje mi się za duży (mam dosyć małe biurka, no i przyzwyczajenie do mniejszych monitorów). Aż taka duża rozdzielczość też chyba nie jest mi potrzebna (tylko karta graficzna będzie się dusić). A do programowania to już w ogóle polecają 2x 24''. Może jednak 22'' byłby wystarczający? Tylko często pakują do niego też rozdzielczość 1980x1080, w których pewnie piksele są za małe. Może muszę szukać takiego z 1680x1050? A może jednak ten 24'' nie będzie za duży, a wygoda pracy będzie dużo lepsza?

Poniżej zrzut z najpopularniejszymi rozdziałkami (bo lubię mieć rozwiązania popularne - jak pójdę na uczelnię czy do pracy, to żebym nie dostał szoku; poza tym przy webdev warto czuć się jak większość użytkowników).



#monitor #monitory #komputery #zdrowie #pcmasterrace #pytanie #webdev (bo znają się na rozdziałkach)
mk321 - Jaki polecacie/używacie rozmiar monitora i rozdzielczość?

Wychowałem się n...

źródło: comment_OugLbI6jyS8OLTRLzt0q5aGakdJPWpGh.jpg

Pobierz
  • 9
@mk321: Do programowania 2*24'' w 1920x1080 to fajny zestaw. Do samego internetu pewnie jeden by mi wystarczył, ale mniejszego monitora na pewno już bym nie brał. Jak masz mało miejsca na biurku to możesz powiesić monitor na ścianie lub na wieszaku przykręcanym do biurka.

Sam używam do pracy 2 x http://iiyama-sklep.pl/121-monitory-iiyama-led-iiyama-prolite-x2483hsu-24-full-hd-led-gwarancja-zero-pixeli-4948570112791.html. Oba w pewnym odstępie czasu kupowałem przez internet i nie było żadnych problemów. Nie pamiętam ile już na nich pracuję