Wpis z mikrobloga

Było niedawno znalezisko o ekonomicznym paleniu a w minioną sobotę przekuwaliśmy to w praktykę na rynku #katowice.
Specjalnie dla tych, którym się wydaje, że ekogroszek to jest jakiś nadwęgiel, palone było uczciwym ekogroszkiem właśnie.

I co? Zasypany na chama kopci jak wściekły – tak jak dowolne inne paliwo.
A rozpalony od góry nie wydziela nawet cienia dymu – tak jak dowolne inne paliwo (ʘʘ)
Ktoś powie, że efekt przewidywalny, więc po co kopcić? Ano po to, że to ten kopcący komin ściąga zainteresowanie jak magnes w składzie pinezek. Ten, co nie kopci, jest nudny – trzeba co chwila udowadniać, że tam na pewno się pali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ogrzewanie #wegiel #polskiedomy #efektywnoscenergetyczna
Juzef - Było niedawno znalezisko o ekonomicznym paleniu a w minioną sobotę przekuwali...

źródło: comment_oxz1dRTKEuvPMHeEgMRbpXYZfm2Fn5TU.jpg

Pobierz
  • 4
@Juzef: Szanuję za takie akcje, choć czuję, że w Polsce lepszy skutek odniosłaby akcja "Donieś na swojego sąsiada jeśli kurzy z komina". Ot takie wykorzystanie narodowej specjalności na rzecz dobra ogólnego :)
@Juzef: Dobra rzecz, szkoda tylko że "dziadek" co pali 20 lat węglem nie przyjmuje do wiadomości innego sposobu palenia bo "Panie, ja 20 lat pale węglem i wiem jak to się robi. Przecież przez tyle lat nie paliłbym źle". Szkoda szczępić ryja. Akcja dobra i taki sposób palenia powinien być pokazywany zamiast ostatniej reklamy przed teleekspresem i wiadomościami.
Specjalnie dla tych, którym się wydaje, że ekogroszek to jest jakiś nadwęgiel


@Juzef: a kto pali ekogroszkiem w sposób zasypowy? Ten rodzaj paliwa używany jest głównie w kotłach z podajnikiem, ślimak podaje go OD DOŁU przez co mamy "palenie od góry" bo spala się tylko mały kopczyk na samym szczycie. Jedyny dym z mojego komina jest w dniu rozpoczęcia sezonu grzewczego gdy wkładam podpałkę.
@meblujdom_pl: to by nic nie dało, bo kopcenie węglem/drewnem jest legalne.
@black_mayonnaise: na pokazie odsetek zainteresowanych dziadków był bardzo duży, bo tu im jakieś OZE wciskają na sąsiednich stanowiskach, a tu swojski smrodek leci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ryja strzępić nie ma sensu. Najlepiej pokazać na żywo, że tyle samo paliwa dłużej się pali. Choć niektórych przeraża sam fakt, że ich etos palacza z 40-letnim stażem