Wpis z mikrobloga

Polska ma bardzo mało lasów.
Promowało się jakieś bzdury, że Polska ma niby dużo lasów. Skąd ta idiotyczna opinia się wzięła? Co to znaczy dużo? Dla mnie dużo to więcej niż większość innych, a Polska jest krajem z jedną z najmniejszych lesistości w Europie (11 miejsce od końca w całej Europie- gdzie liczą się także kraje poza UE).
Lasy to prawdziwy skarb, ma duże znaczenie w oczyszczaniu powietrza i spełnia mnóstwo innych funkcji wpływając korzystnie na fizyczne i psychiczne zdrowie ludzi.
W Polsce jest bardzo mała lesistość, szczególnie porównując ją do gęstości zaludnienia. Najlepszym przykładem na to jak mało lasów jest w Polsce są Niemcy, które mają wyższą lesistość niż w Polsce przy dwukrotnie większej liczbie ludności i prawie dwukrotnie większej gęstości zaludnienia- co wiąże się oczywiście z dwa razy większą ilością pól uprawnych, domów, dróg, dwa razy wyższe zapotrzebowanie na drewno itd. itd. A i tak Niemcy zachowały więcej lasów niż Polska!
Czyli na jednego Niemca przypada prawie 2 razy mniej ziemi niż na jednego Polaka, ale i tak więcej lasu niż na jednego Polaka.

Należy natychmiast zaprzestać wycinanie lasów i sadzić nowe!
Polska ma najgorsze powietrze w Unii Europejskiej, a las pomaga je oczyszczać.

Poniżej na mapie- lesistość w Europie (ile % powierzchni kraju stanowią lasy). Największą lesistość w Europie ma Finlandia, aż 73%.

#powietrze #polityka #polska #zdrowie #przyroda #ekologia #uroda #warszawa #pis #duda #ciekawostki #technologia #krakow #swiat #nauka #las #gospodarka #biznes #gdansk
johanlaidoner - Polska ma bardzo mało lasów.
Promowało się jakieś bzdury, że Polska ...

źródło: comment_kmOGWYmTlAazWbCnDgG6pVRUzImuy6H3.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: mnie uczyli, że dużą "lesistość", to Polska miała przed II Wojną, w czasie której Niemcy na potrzeby Rzeszy wycięły olbrzymie obszary lasów. I od tego czasu do dziś trwa żmudne zalesianie Polski na nowo.
  • Odpowiedz
@a__s człowieka tego mam od dawna na czarnej bo niee potrafi korzystać z tagów, a mimo to ciagle pokazuje mi się w moim Wykopie. Weźcie to w końcu naprawcie. Jak ginden zrobił to wtyczka na desktop to nie może to być takie trudne ;)
@wykop
  • Odpowiedz
@a__s:
No i druga kwestia - poza tagiem polityka w zasadzie nie pilnujecie tagow. Wiec byle debil moze wrzucic kazda treść, dac tag typu #humorobrazkowy i bedzie widoczne dla kazdego z ludzi obserwujących tag - i nie ma opcji by sie nie wyswietlilo w Moj Wykop nawet przy czarnolisto.
  • Odpowiedz
@johanlaidoner co Ty za brednie wypisujesz?? Mamy kraj wybitnie rolniczy, jak może być dużo lasów. A Niemcy i Francja mają tylko 1-2 ℅ więcej lasów, hektarów dużo więcej bo to większe państwa. A Finlandia ma tyle lasów bo nic tam jest zimno i nic więcej nie urośnie, podobnie Rosja.
  • Odpowiedz
@lukaschels: czy rozumiesz, że Niemcy mają prawie 2 razy większą gęstość zaludenienia niż Polska? Czyli potrzeba więcej domów, większe miasta, więcej pół itd. Nawet jakby miały 10% mniejszą lesistośc niż Polska to i tak relatywnie byłoby to więcej niż w Polsce.
  • Odpowiedz