Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki.

Mój brat ma pilną sprawę: zepsuł mu się laptop a w środę wyjeżdża, na pewien czas, do pracy w obszary skandynawskie.

Lapek Lenovo G570.
Usterka:
- uchwyt ekranu / lewy zawias "padł"
- mechanizm się zepsuł i przy użytkowaniu uszkodził obudowę
- efekty widać na zdjęciu, po takim "otwarciu" obudowy można ją ścisnąć i wraca do normy (do następnego otwarcia)

Teraz pytanie czy opłaca się to robić (lapek po gwarancji)?
I jaki #serwispc w #krakow polecacie? Ja korzystałem kilka razy z serwisu lapkop na miasteczku studenckim AGH (z racji dogodnej racji lokalizacji) ale może są lepsze (i może tańsze)?

Jak ktoś się zna to czy jest w stanie ocenić ile może zająć taka naprawa?
Jakieś części są potrzebne czy poskleja to co jest?

Wysłałbym do #naprawalaptopow (@naprawalaptopów) ale zanim do nich przesyłka dojdzie i do mojego brata wróci to może już być za morzem.

#seriwspc #naprawalaptopow #krakow
FikusnyMichalek - Siemka Mirki.

Mój brat ma pilną sprawę: zepsuł mu się laptop a w...

źródło: comment_0QMthnYnbc8FPYwubros6TuxZ8bNpvAP.jpg

Pobierz
  • 11
@FikusnyMichalek ja takie coś rozwiazywalem koledze lopatologicznie ale i skutecznie po prostu w miejscu srobki w tym rogu przewiercilem na wylot do wierzchu i skrecilem srobka adekwatnie dłuższą - do tej pory jest cacy
@FikusnyMichalek: Winna jest konstrukcja laptopa. Zawias "siedzi" tylko na dwóch plastikowych kołkach, zaś od "góry" jest dociskany przez kołęk w obudowie, do którego wkręcana jest śruba od spodu.

Jeśli obudowa przeżyła to osobiście robię tak:
-W miejscu kołków, w dolnej obudowie, wiercę obudowę na wylot.
- Wtapiam w to nakrętkę m3 lub dwie(w zalezności od stopnia rozwalenia kołków),
-zalewam epoksydem a całość skręcam długą śrubą. (Główka śruby jest na spodzie- w
@T34v2:
@tomkolp:
Obudowa sklejona klejem kompozytowym wszystkie punkty mocujące wzmocniłem było troche problemów bo jedno mocowanie było totalnie zniszczone. Myślę, że brat zadowolony laptop przyjąłem w piątek w poniedziałek odebrany. Cena za usługę 60zł w tym dodatkowo kabel zasilający do zasilacza sieciowego. Nie mam fotorelacji z naprawy.