Wpis z mikrobloga

#pokemongo #nikogo #przygodydryblasa trochę #gorzkiezale

Wyjechałem sobie na parę dni w Beskid Żywiecki (niebiescy pewnie już mi pod chatą 10lvl postawili). Już wczoraj pisałem, że strasznie wyglądało to, że po drodze 65% gymów 7+poziomowych było niebieskich, z 35% czerwonych, a dosłownie kilka (i dopiero w większym mieście) żółtych. W mniejszych miastach nie widziałem nawet prawie żadnych 1-3 poziomowych żółtych gymów. Jeszcze w moim Wrocku jak się człowiek postara, to może znaleźć jakieś żółte twierdze (chociaż ja mam obstawionych takich zero), ale w małych miastach żółci mają totalnie #!$%@?. Jak grać panie premierze? Jeżeli jeszcze się nie zniechęcili i nie rzucili tego w piździec to uprawiają jakąś upośledzoną partyzantkę skazaną na niepowodzenie. Współczuję. Dystrybucja sił w tej grze jest tak tragiczna, że nie ma sensu wprowadzanie jakiejkolwiek metagry związanej z przejmowaniem dzielnic i miast przez dany kolor i odbieraniem bonusów z tego powodu. To nie jest tak, że jak Niantic nagle doda taki moduł to żółci się magicznie "obudzą" i będą walczyć do upadłego.

Nie chcę być źle zrozumiany, nie żałuję generalnie, że wybrałem żółtych. Kierowałem się tym, że na moim osiedlu ich w ogóle nie było (genialna logika), ale dzięki temu w początkowych stadiach gry zbierałem pełno xp z walki w gymach. Lubię grać dla "underdogów", tylko często zastanawiam się o ile łatwiej by się grało i o ile bardziej rozwinięte konto bym miał, gdybym dołączył do niebieskich (mój i połowy globu ulubiony kolor) i zbierał 100 coinów codziennie.

Miałem okazję przeprowadzić mały eksperyment. No, właściwie zacząć. Przejąłem/dodałem moje pokemony do paru gymów w górach (25km zrobione, czuje dobrze człowiek), niektóre z nich trochę potrenowałem i teraz będę sprawdzał jak długo moje poksy tam przetrwają. Pogoda będzie coraz gorsza, szlaki nie będą zachęcać, idzie zima, coraz mniej ludzi gra. Wiadomo, może się zdarzyć, że jutro ktoś będzie szedł tym samym szlakiem i zje mi wszystkie gymy, ale zobaczymy. Postawiliśmy ostatnio żółtą twierdzę w centrum we Wrocku (10 poziom, na samym dole Victreebel 1800 z Solar Beamem, na górze kilka Snorlaxów po 2500CP) i gym padł zanim #!$%@? do domu wróciłem, więc stwierdziłem, że #!$%@?ę, zdejmuję kominiarę i trzeba spróbować czegoś innego.

Chciałbym też pozdrowić Niantic klasycznym "#!$%@? Wam w cycki" za wybieranie szóstki do trenowania za każdym razem. Myślę, że dwukrotnie spowalnia to trening niskolevelowych gymów.

Screeny z gymów.
Kolejność od tego najbliżej cywilizacji, do najdalszego.
Pierwszy sam Vaporeon
Drugi oprócz mojego grubaska jest drugi grubasek, ze 2200CP
Trzeci tu też dwa Snorlaxy, trenowanie przeciw nim to była fenomenalna sprawa, polecam
Czwarty Seaking ~1100CP + Gyarados ~2100 + mój Gyarados
Piąty dwa Snorlaxy
Pozdrawiam adek1968, znalazłem mojego Snorlaksowego BFF

Parę ciekawych ewolucji z dzisiaj.
Eevee (z 810CP miał) -> Flareon 2000+ z najlepszym movesetem
Victreebel (mój trzeci) - znowu nie z Solar Beamem
Gengar dostał #!$%@? ataki
Machamp też
Nidoking (mój ulubiony pokemon) dostał najlepsze ataki, już przy drugiej próbie, jestem zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@boa_dupczyciel i @kepasaparadox uspokajam, nie złapałem dzisiaj żadnego Snorlaxa, ani Laprasa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wbiłem za to 31 level, hooray.

Mała ankieta-konkurs, do wygrania to co mireczki lubią najbardziej, czyli talon na #!$%@? i balon.
Pobierz Dryblas - #pokemongo #nikogo #przygodydryblasa trochę #gorzkiezale

Wyjechałem sobi...
źródło: comment_kOzggti64u4LGqLjb8HB63wIwa44PnTQ.jpg

Ile wytrzyma ostatni gym?

  • Już wszystkie leżą 41.5% (27)
  • Tyle, ile zajmie mi dojechanie tam 13.8% (9)
  • Do 3 dni 16.9% (11)
  • Tydzień 7.7% (5)
  • Miesiąc 4.6% (3)
  • Do 2 miesięcy 3.1% (2)
  • Do 4 miesięcy 0% (0)
  • Miljard lat 12.3% (8)

Oddanych głosów: 65

  • 18
@Dryblas: Patrząc z perspektywy, na początku byłem bliski wyboru żółtego teamu, ale kumpela z pracbazy, z którą gram i która mnie namówiła na Poksy, wybrała niebieski team, więc stwierdziłem że skoro razem łazimy w przerwach, to dobrze będzie gdy będziemy w tym samym teamie.
I nie żałuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do wyboru za każdym razem 6 Poksów podczas trenowania gymu, #!$%@? mnie to niemiłosiernie.
Wybieram zawsze Poksy bliżej końca, słabsze, żeby dostać więcej expa. Więc się trzeba trochę ich naszukać i nascrollować.


@kepasaparadox: Doszło do tego, że Parasectom i innym poksom, którymi najczęściej podbijam gymy, zmieniłem nazwy, żeby zaczynały się od "0" i pokazywały się na początku przynajmniej przy jednym sortowaniu. Oczywiście robienie tego sześciu pokemonom przy każdym trenowaniu jest po prostu niewykonalne. Czekam, aż Niantic wprowadzi w jakimś updacie jakieś proste, łatwe i przyjemne
@Dryblas: też czasem zaczynam żałować że nie wybrałem innego teamu. Chociaż u mnie w mieście jest 5 gymów i jak ja ich nie ruszałem to dwa tygodnie nic się nie zmieniły i stały 10 valor. Więc jakbym wybrał czerwonych toby były nici z jakiegokolwiek expa na gymach. No ale zastanawiam się czy 50 monet dziennie to nie lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do gymów w
@Dryblas pod koniec września byłem w górach. W trochę innych niż Ty, ale zostawiłem 2 pokemony w gymach i nawet ich nie podbijałem - generalnie miałem inny cel w górach niż pokemony :D. Jeden stał 5 a drugi 7 dni. Myślę że Twoje twierdze postoją dłużej, tym bardziej że pogoda nie zachęca a turystów coraz mniej
@Dryblas: @GokuMK: @KisielBB: Przypomniało mi się, że 2 miesiące temu byłem przez tydzień na Mazurach w takiej małej miejscowości (zależało nam na spokoju i odpoczynku). Praktycznie nie było tam Pokestopów i Pokemonów, ale o dziwo był jeden gym, niebieski, level 9. Pomyślałem sobie, że może dobrze by było trochę podbić mu prestiż i dorzucić swojego Poksa (był to pierwszy miesiąc mojej gry w Pokemony, nie pamiętam czy miałem już
Pobierz kepasaparadox - @Dryblas: @GokuMK: @KisielBB: Przypomniało mi się, że 2 miesiące temu...
źródło: comment_zUd1ntbsIGyFFolk7nCKsAHa7HgOw4bm.jpg
padł zanim #!$%@? do domu wróciłem, więc stwierdziłem, że #!$%@?ę, zdejmuję kominiarę i trzeba spróbować czegoś innego.


@Dryblas: My postawiliśmy kilka tygodni temu takiego gyma, który padł po 2 - 3 dniach, więc ogólnie będąc niebieskim w mieście zdominowanym przez niebieskich też można się czasami zdziwić, ale też racja że od ponad 2 miesięcy 100 coinsow dziennie jest bezproblemowo
Pobierz mardock - > padł zanim #!$%@? do domu wróciłem, więc stwierdziłem, że #!$%@?ę, zdejmu...
źródło: comment_eMc77jaZREbl0oQUychB4W7HWY9yM97W.jpg
@KisielBB: Ten gym już padł, więc zbudowałem dla tego Vaporeona nowy, bardziej stabilny dom, no ale wiadomo, że nawet coś takiego może paść do 0.5h, jak ktoś się #!$%@?, że mu żółci na dzielni się panoszą.

@kepasaparadox: Takie są najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakby zrobić taki tour po wioskach to (będąc niebieskim lub czerwonym) można sobie zapewnić 100 coinów na długie miesiące.

@mardock:
@Dryblas: możesz pokazać na jakiejś mapie, jakie mniej więcej to są rejony?
Nie, nie chcę tam jechać by Ci przeszkadzać. Pytam z ciekawości :D

Ja jak byłem w górach to niestety przeszkadzał mi brak powerbanka i to, że nie wykupiłem pakietu w roamingu, bo często mi w Pieninach łapało jakieś słowackie sieci zamiast polskich

@KisielBB: Uwaga, trochę Gmocha -> tak to mniej-więcej wygląda
tutaj w oddaleniu
Rejony Bielska-Białej i Szczyrku, oddalone od centrum, do tych wyższych punktów trzeba iść co najmniej 2h. Normalnie jeździ tam kolej linowa, ale akurat jest nieczynna, bo remont ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam powerbanka 10k i pierwszy raz miałem tak, że jak wracałem do domu to był cały rozładowany, a we Wrocku na lurach też swoje
a te gymy po drodze od "dwóch snorlaxów" do Szczyrku Cię nie interesowały?


@KisielBB: Nie widziałem ich nawet na mojej mapie, więc były dość daleko, tym bardziej, że w górach wszystkie odległości pokonuje się jeszcze dłużej, zresztą musiałem już wracać, nie zaplanowałem sobie ich wcześniej, może następnym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mam Xiaomi 10k, kupiony na jakiejś fajnej promocji na everbuying za ~45 złotych. Z
@KisielBB @kepasaparadox
Ten padł z pół godziny temu, zostały cztery "górskie". Nie jestem jakoś bardzo #!$%@? tym, że mi przejęli tę twierdzę (pewnie i tak nikt się nie dorzucił), bardziej jestem na siebie #!$%@?, bo zmarnowałem dwie godziny na chłodzie siedząc jak debil i trenując waterpulsowego Vaporeona. Kolejna nauczka, żeby nie budować czegoś takiego od zera, a dorzucać się do innych. Jak już się je kiedyś znajdzie. Jak jechałem przez Bielsko to
@Dryblas: Nie chcę Cie martwić, ale szedłeś najbardziej popularną trasą do "górskich" wycieczek w Bielsku :) Tak jak piszesz jedynie pogoda może wydłużyć Twoje panowanie w podbitych gymach. W słoneczny dzień w weekend na szlaku jest tyle ludzi co na najbardziej zaludnionych uliczkach przy krakowskim rynku...
@Dryblas: gdzie sie respia snorlaxy we wro? Ja mam juz 24ty lev i zero dragonow laprasow czy nawet blastoisow o charlizardach nie wspomne. dzis w rynku mialem go juz na pierwszym miejscu ma radarze i nie wpuscili mnie z rowerem do burgerkinga, pol godziny ho tropilem rowerem bo tam jest tyle badziewnych pokow ze co chwile znikal z podgladu na radarze. A jak juz sie znalazl - jeb i resp sie
@Grendal: Takie pokemony nie mają stałych respów. Kilka na rynku złapałem, tam jest bardzo dużo spawnów, więc siłą rzeczy jest większa szansa na złapanie takiego.