Wpis z mikrobloga

Tak wyglądają ostatnie podrygi niegdyś wielkiej franczyzy w Japonii (pachinko i Dissappearance of Yuki Nagato były przedostatnie). 18 grudnia w sklepach pojawi się Super Blu-Ray Box z wszystkimi seriami KyoAni o Haruhi (czyli 2 serie, film, Haruchi-chan i Nyoron Churaya ale nie anime o Yuki). Kadakawa najprawdopodobniej zakończy współpracę z Nagaru Tanigawą, który od pięciu lat nic nie napisał, mangowa wersja skończyła się w ubiegłym roku, manga o Yuki w tym.
Okładka BD-boxa pokazuje jak art wyglądałby dzisiaj gdyby wciąż była wydawana.
#anime #manga #lightnovel #haruhi
Pobierz
źródło: comment_xNoNJVlmHc3UW1uilBVrdy2HelqZ7Ran.jpg
  • 11
@bastek66: Czytałem Haruhi do końca tomu 8., bo wiedziałem, że 9. zaczyna nowe wątki i nie chciałem czekać na następne tomy. Przez Twój post doczytałem, że tomy 10. i 11. zamykają wątki otwarte w tomie 9. i to by było na tyle.

Wygląda na to, że Haruhi jako franczyza się skończyła, można się rozejść.
@bastek66 z jednej strony lubię tę serię i szkoda, że tak kończy po dziwnych historiach z licencjami. Z drugiej jednak strony jej sukces byl jedna z bezposrednich przyczyn takiego skupienia branży na adaptacjach LN, więc niech ginie.
@bastek66: Nigdy nie zrozumiem dlaczego KyoAni olało tą serię. Kadokawa kasy nie da, bo nie ma nowych książek, ale oni i tak obecne tytuły tworzą za własne fundusze. A S3 Haruhi sprzedałoby się tak, że mieliby na kolejnych 10 części Hibike. Chyba że to kwestia podziału ewentualnych zysków, wtedy może właśnie dobrze że Kadokawa pozbywa się licencji.
@Atraktor: Kyoani nie może dysponować nieswoją własnością a i Kadokawa tanio by im tego nie sprzedało. Zauważ że jedyne co ostatnio nie swojego zrobili to: 1) Amagi - bo Gotoha, 2) Hibike - bo autorka z ich okolicy i kupienie praw do ekranizacji były niewielkie 3) Koe no Katachi - nie wiadomo ale pewnie bycie częścią komitetu produkcyjnego 4) Kobayashi-san's Dragon Maid - pewnie dlatego że reżyser lubi.
Poza tym wątpię
@bastek66: Czy ja wiem. Poprzednie serie miały na celu rozreklamowanie novelek. Jakby KyoAni zrobiło to za swoją kasę to Kadokawa nie powinno mieć nic do darmowej reklamy, tym bardziej że obecnie jak sam napisałeś ta franczyza umiera. A sprzedaż na pewno byłaby lepsza od tego co obecnie wydają- ile tytułów dostaje swoje newsy niemal 7 lat po zakończeniu wyświetlania ostatniej części, tylko dlatego że pojawia się nowe wydanie BD i nadal
@Atraktor: KyoAni woli swoje bo ma większą kontrole i mniejsze koszty.

dlatego że pojawia się nowe wydanie BD i nadal wywołuje to szerokie dyskusje

Szerokie dyskusje na tym jak autor zmarnował wszystko. Tu już nie ma ratunku.
@bastek66: @vytah:

Szerokie dyskusje na tym jak autor zmarnował wszystko. Tu już nie ma ratunku.

Jak w ogóle wygląda kwestia książek? Autor zamknął jakoś całość? Czy po prostu wydał kilka kolejnych historyjek, ale bez żadnego konkretnego podsumowania? Oglądałem tylko anime i wiem jedynie z wątków, że później zaczęły się jakieś historie z Kyonem podróżującym w czasie