Wpis z mikrobloga

Mirki z #cieszyn,

Długi weekend spędzam ze znajomymi w Cieszynie. Co warto wg Was zwiedzić, gdzie warto przejść się? Z pewnością wybierzemy się jednego dnia na czeską stronę, ale pierwszy dzień PL. Gdzie można dobrze zjeść? :)

Dzięki za pomoc!
  • 7
@StrefaZimna: cześć, nie jestem z Cieszyna ale się wypowiem. Na pewno wzgórze (Piastowskie?), jest tam wczesnośredniowieczny kościół rotudnowy z apsydą - można dostać do niego klucze w wieży + wspinaczka na wieżę i podziwianie widoków. Na dolnym zamku (czy tam pałacu myśliwskim) organizowane są świetne wystawy polskiego designu, warto się zorientować czy nie ma jakiś fajnych warsztatów (ja trafiłem na plecenie koszy z wikliny xd). Jest jeszcze jedna niewielka galeria na
@StrefaZimna: Zjeść polecam po czeskiej stronie w restauracji "Da Capo" (jakieś 400m za mostem). Po Polskiej stronie smacznie (i stosunkowo drogo) można zjeść w "Kamienicy Konczakowskich" na rynku. Zaraz obok studni trzech braci jest winiarnia "U Czecha", tam też można dobrze zjeść i spróbować pysznego wina (polecam białe, lane) i piwa czeskiego. Zwiedzać to "Muzeum Śląska Cieszyńskiego" blisko rynku, jeżeli ktoś się interesuje bronią to można zajrzeć do "Izby Cieszyńskich Mistrzów",
@iLovePierogi: dziekuję! Na bank pójdziemy na Wzgórze Zamkowe! W Muzeum Śląskim w Katowicach jest mała replika tego kościoła, która ma może 3-4 m wysokości :)

@this: dziękuję także! Z racji tego, że 11 większość lokali po polskiej stronie będzie zamknięta skorzystamy pewnie z tego co oferują czescy bracia. Zakwaterowanie mamy prawie, że na rynku po polskiej stronie to daleko nie mamy :).
@StrefaZimna: w Da Capo kiedyś mieli dobrą pizzę, ale możecie też rozważyć smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou w Czechach [chyba U Huberta], a po polskiej stronie w Wenecji - ogólnie wbij sobie w google Cieszyńska Wenecja, ciekawa dzielnica do obejrzenia.
Po czeskiej stronie jest Dobra Cajovna, też klimatyczne miejsce - dobra herbata, szisa i salep :3
Wzgórze już było, więc się nie będę powtarzała, ale zorientujcie się jak wygląda
@StrefaZimna: do jedzenia jeszcze zależnie co preferujecie. Na rynku pod podcieniami [ale tymi po stronie Domu Narodowego] jest jakaś cukiernia - nie znam, dalej jest fast food - kiedyś najsmaczniejszy wmieście, więc pewnie dalej tak jest. Ulicą niżej [Mennicza] jest Chilovy czy jakoś tak, mają tam burgery, a na Sejmowej jest taki niby zdrowszy fastfood Limonka, ale też nie wiem jaka jakość, bo nie jadłam tam nigdy. Ponoć chwalona, chociaż Cieszyn