Wpis z mikrobloga

Mircy odnośnie mojego wpisu dotyczącego #ogrzewanie
i #budujzwykopem bo rzecz się dzieje w miejscu gdzie #defoxebuduje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://www.wykop.pl/wpis/20374821/chcialem-sobie-kupic-na-budowe-tak-zwana-koze-zimn/

Kozę kupiłem i dzisiaj odpaliłem. No i jest #pytanie #kiciochpyta bo #piec zimny. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mała #recenzja;
Paczka przyszła, jeśli to paczką nazwać można... Ot piec zawinięty w folię.
Jak widać na zdjęciu ma takie kawałki blachy "radiatory" po bokach, by lepiej oddawać ciepło.
Cholerstwo w trakcie transportu powgniatali - detal.
Rozpaliłem - wszystko pięknie... Tylko spawy takie, że miejscami ogień w środku widać.
No to trochę #gorzkiezale w duchu puściłem w kierunku sprzedawcy.
Patrzę - jeden spaw puścił, drugi spaw w środku pieca też... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Polska myśl technologiczna - kurde.

Dobra.
Jara się w środku, że aż huczy ale przy piecu zero ciepła, wszystko w komin leci. Mam kawałek rury metalowej do komina, to rozgrzana jak cholera a piec zimny. Co jest grane?!
Cegły szamotowe się rozgrzały ale piec raczej kiepsko grzeje.
To już ten mój stary "kubeł na śmieci" od teścia z PRL był lepszy... Naprawdę napierniczało ciepłem, że aż podejść się nie dało.

@qumcio weź ty mi powiedz (bo masz taki sam) jak ci to grzeje? Może ja jakiś lewy ogień mam?!
Kurde, nie polecam tych piecy. Porażka.

A teraz w chałupie to mam zimniej niż przed paleniem, bo jak podpaliłem to jak ta srebrna farba zaczęła się dopalać (czy cholera wie co robić), to poszedł taki smród i siwy dym, że wszystkie okna trzeba było otwierać.

A tak przy okazji, czy ten dolot powietrza nie powinien być na dolnych drzwiczkach?
Jest na górnych. Otwieranie i zamykanie niewiele daje. Za to jak się dolne drzwiczki uchyli - to jest "ciąg"! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
defoxe - Mircy odnośnie mojego wpisu dotyczącego #ogrzewanie 
i #budujzwykopem bo rz...

źródło: comment_JXwdi0FfqVqhNrfP5YyxFs0Vwf4Fb5ug.jpg

Pobierz
  • 33
@Norskee: mówisz, że za 200zł coś bym dostał?
Potrzebuję coś na budowę, żeby tyłek nie marzł. Nic specjalnego mi nie jest potrzebne.
Dałem około 100 zł za niego. Głownie chodziło mi o to, że można do niego dołożyć drewna.
Mój ostatni piec, jak się zapakowało to kaplica... Nie otworzysz nim się nie wypali.
Trudno mi opisać jego budowę. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ
@defoxe: Te "radiatory" po bokach w piecykach tego typu pełnią raczej rolę wzmocnienia, żeby blacha zbyt szybko się nie powyginała. Cegły, a raczej cienkie płytki szamotowe chronią blachę przez przepaleniem (w piecach, które kosztują koło 100zł blacha ma poniżej 2mm grubosci).
Przy ogrzewaniu taką kozą całe ciepło idzie w komin - im dłuższa rura spalinowa (ta którą podłączasz do komina) tym lepiej grzeje. Piecyk sam w sobie praktycznie nie ogrzewa.
Ja
Te "radiatory" po bokach w piecykach tego typu pełnią raczej rolę wzmocnienia


@Referrer: No patrz, ja nie wiem czy radiatory trzymają piecyk, czy piecyk radiatory... Generalnie to się nie trzymają siebie, bo jeden ze spawów puścił a po drugiej stronie kurier zgniótł


a raczej cienkie płytki szamotowe chronią blachę przez przepaleniem

( ͡° ʖ̯ ͡°)
No tak to właśnie wygląda.

Piecyk sam w sobie praktycznie nie ogrzewa.
poszukaj sobie czegoś żeliwnego one ładnie grzeją


@L1tracz: Jutro pewnie będę tracił czas na czyszczenie starego pieca, przeproszenie go i podłączenie.

A ten obecny... Najchętniej bym im odesłał, niech go sobie w pupę wsadzą i grzeją się w zimie.

Piec szamotowy koza 7 cegieł na 160m2


na 160m2... Tak... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
mam nadzieję że komin z cegły a nie systemowy z wkładem ceramicznym...


@darek-jg: I teraz mnie pięknie uświadomiłeś... Temperatura spalin 600 stopni tak?
Docelowo ma tam być kominek.
odpowiedz


@defoxe: ja ostatnio kupiłem żeliwną kozę do stowarzyszenia, okazało się że nie mamy komina... i teraz mam kolejny problem jak poprawnie wykonać komin.. nie wiem, nigdy nie robiłem kominów.. mój budżet to 500zł...
@darek-jg: Wielkie dzięki za link. Z tego co tam z zapartym tchem wyczytałem - nie ma dramatu.
Problemem nie jest chyba wysoka temperatura spalin a łączenie na sztywno.
Ja rurę od kozy mam obudowaną wełną skalną.
Powinienem się obawiać czegoś złego?
@defoxe: Powinieneś dać dłuższą rurę dzięki czemu spaliny będą chłodniejsze a powietrze w pomieszczeniu cieplejsze,poza tym upewnij się czy jest dylatacja pomiędzy trójnikiem ceramicznym a pustakiem i dopilnuj tynkarzy aby jej nie zapaćkali tynkiem bo wtedy też możesz spodziewać się pęknięcia.