Wpis z mikrobloga

#sabbatical #chiny #blog #wyhasany #swiat #podroze #autostop #hitchhiking #polakpotrafi

W czasie ostatnich trzech miesięcy zrobiłem sabbatical, tzn. wziąłem długi urlop od pracy (2,5 miesiąca). Wykorzystałem go na odbycie podróży stopem przez Białoruś, Rosję, Mongolię do Chin.

W ostatnim z tych państw przydarzyła mi się niesamowita historia - wygrałem autko Weiwang. Jak do tego doszło, co z nim zrobiłem, znajdziecie w znalezisku poniżej.

https://goo.gl/PN3WZP
  • 5
@Hasan89: oo, pozdrawiam Mirka - autostopowicza z grupy ACM :)

Dlaczego masz hashtag polakpotrafi, i w jaki sposób i jaką pracę robisz że udało się wziąć 2,5 miesiąca urlopu?
@akg_ Hashta polakpotrafi to ironia, że Polakowi się udało coś wygrać wśród setek milionów chińczyków. Pracuję jako inżynier u jednego z operatorów mobilnych. Mam świetnego menadżera, który zgodził się na taki urlop.
@Leta prawo jazdy mam już zrobione jakiś czas temu, ale można je wyrzucić do śmieci będąc w Chinach. Tam rezydenci co najwyżej mogą jeździć na skuterze i to po tym jak zdadzą specjalne chińskie egzaminy. Obcokrajowcy mogą jeździć po Chinach jak zgodę wyda konsul, a zdarza się to bardzo rzadko. Przez miesiąc nie widziałem, ani jednego auta na niechińskich numerach. Jedynie na granicy mongolskiej, mongolskie UAZy kręciły kółko przewożąc ludzi na drugą