Wpis z mikrobloga

Niedawno kupiłem megane 3 coupe z silnikiem 1.6 16V 110 KM (K4M) i wydaję mi się, że auto słabo ciągnie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Zdaję sobie sprawę, że K4M nie jest demonem prędkości, ale czasem wydaje mi się, że z wielkim trudem doganiam nawet zwykłego dostawczaka który jedzie przede mną i nagle doda gazu.
Przy obrotach pomiędzy 2.5 i a 3 tys jak wcisnę pełny gaz to i tak auto bardzo powoli przyśpiesza. Mam porównanie z silnikiem 1.9 tdi też 110 KM i mimo, że auto cięższe to wygląda to znacznie lepiej (czyżby turbina robiła aż taką robote?).
Może powinienem go trzymać na obrotach między 4 a 6 tys gdy chcę coś powyprzedzać?

Ma ktoś auto z takim silnikiem, też takie odczucia?

#pytanie #motoryzacja #samochody
  • 29
@LeopoldStuff: mój 1.6 8V też na początku wydawał mi się jakby mułowaty, ale potem albo nabrałem wprawy w dociskaniu do odcięcia albo silnik wymagał przetarcia, bo wcześniej jeździła nim kobieta xD
Poza tym nowsze auta reagują na styl jazdy kierowcy i próbują domyślać się jego intencji. Jeśli nie dociskasz mocniej pedału gazu, to komputer uzna, że chcesz jechać oszczędnie i po prostu ekonomicznie się toczyć do przodu ( ͡° ͜