Wpis z mikrobloga

#bitcoin #kryptowaluty Uwaga Panowie liqui.io - SCAM na moim zdaniem mocno podejrzaną giełdę krypto a mianowicie chodzi o https://liqui.io/#

Wczoraj jak wiecie kupiłem po 48 satoshi ROUND i sprzedałem lekko powyżej 220 sat ( i na całe szczęście bo piszą o tym że to SCAM i że nawet konto DEV na bitcointalk z statusem Senior zostało kupione - popatrzcie jak ogromne nadużycia są na bitcointalk ). Ale ja nie o ROUND lecz o tej giełdzie. Moim zdaniem giełda w najbliższym czasie zawinie się wraz z środkami klientów. Dlaczego tak uważam?
1./Po pierwsze z tego co mi mówiono - giełda jest prawdopodobnie Rosyjska ( sorry ale najwięcej scamów krypto tworzą Rosjanie ) - mało tego nigdzie nie znajdziecie ani nazwy firmy ani kto stoi za tą pseudo giełdą
2./Po drugie jest tam zakładka INTEREST gdzie można o zgrozo właścicielowi giełdy pożyczyć do 150 BTC i otrzymywać codziennie za to odsetki ( nazwali to ładnie że to jest TWOJA INWESTYCJA a nie KREDYT dla nich )
3./Lampka zapaliła mi się gdy zarobione z ROUND BTC nie mogłem wypłacić okazało się że nie dochodziły maile dzięki którym mogę potwierdzić swoją wypłatę, na szczęście po interwencji na trolbox i mailowo do admina - udało się te BTC otrzymać.

No i łyżkę dziegciu do tego można dołożyć gdy zobaczymy że tokeny GOLEM również są sprzedawane na tej giełdzie .

Jak widać pojawiają się problemy z wypłatami
przykład rozmowy z dzisiaj z trolbox tej giełdy :
"

maxpro: Are there any admins online?

admin: max
pro, yes

admin: maxpro, I see your transaction. Just trasnfering from cold wallet

max
pro: Thank you admin!

"
Dlatego Panowie ostrożnie! na moje doświadczone jednak już oko ta cała giełda liqui.io to SCAM który ma na celu wyciągnąć kasę od naiwnych pod pozorem fajnej giełdy.

Co o tym sądzicie?
  • 20
1./Po pierwsze z tego co mi mówiono - giełda jest prawdopodobnie Rosyjska ( sorry ale najwięcej scamów krypto tworzą Rosjanie )


@Amelek: Giełda jest ukraińska. Odwołanie do narodowości i rozkładu narodowego scamow krypto? Ciekawe, zapodaj te statystyki, jeszcze takich nie widziałem.

Równie dobrze, ktoś mógłby spojrzeć na Twoje PONZI na btctalku https://bitcointalk.org/index.php?topic=1576198.msg15825532#msg15825532 i wiedząc, że jesteś Polakiem, powiedzieć, że Polacy to scamerzy na crypto.
3./Lampka zapaliła mi się gdy zarobione z ROUND BTC nie mogłem wypłacić okazało się że nie dochodziły maile dzięki którym mogę potwierdzić swoją wypłatę, na szczęście po interwencji na trolbox i mailowo do admina - udało się te BTC otrzymać.


@Amelek: Na poloniexie i bitmarket też czasem nie dochodzą i jest to ponoć wina obsługi tych maili, nie giełdy.
No i łyżkę dziegciu do tego można dołożyć gdy zobaczymy że tokeny GOLEM również są sprzedawane na tej giełdzie .


@Amelek: No i?
Masz coś z głową chyba. Wskoczyłeś na Slack Golema ostatnio i zacząłeś mówić, że scamem (bez dowodu, Twój dowód, to że ludzie szybko kupili ico) i grozić prokuraturą. Jak zostałeś wyśmiany, zacząłeś się do ludzi ewidentnie przymilać. Człowieku, co z Tobą jest? Nie chcę być niegrzeczny, ale chyba
na moje doświadczone


@Amelek: Nie masz doświadczenia, możesz tu być wiele lat, ale już pisałem Ci, że błąkasz się po crypto jak owieczka z zaburzeniami emocji i myślenia. Raz coś jest genialnym projektem, 24h bez powodu nagle scamem. I tak w kółko. Normalne to to nie jest.
Co o tym sądzicie?


@Amelek: Co do giełdy LIQUI - nie ma dowodu że jest scamem. To typowa mała giełda, które nie należy ufać, jest mało znana, średnio zrobiona, ma mały wolumen itd. Jest mało atrakcyjna, natomiast nie ma na razie oznak, że jest scamem.

Co do Round - inna bajka, może być scamem tzn. cena ico z 12 do 250 w kilka dni i brak sprzedaży, tylko duże zakupy
Masz coś z głową chyba. Wskoczyłeś na Slack Golema ostatnio i zacząłeś mówić, że scamem


@Wymazywanie: Owszem - opieram się na rozmowach z reddit gdzie wiele osób obawia się że ten cały projekt nie ma szans realizacji i jest to typowy scam by wyciągnąć pieniądze od ludzi i potem udawać że coś się robi.
Ja już jestem stary wyga, nie uwierzyłem w DAO to i mam prawo mieć wątpliwości co do
Raz coś jest genialnym projektem, 24h bez powodu nagle scamem. I tak w kółko. Normalne to to nie jest.


@Wymazywanie: tak to prawda - rynek krypto jest tak dynamiczny że mogę zmienić zdanie z dnia na dzień. Dziś przekonują nas że jest pięknie - a jutro rynek weryfikuje że np coś jest śmieciem tak jak ETC - wykresy nie kłamią. ETC już jest trupem. Dlaczego to już wyjaśniałem wielokrotnie że widzę
@Wymazywanie: generalnie zamierzam kupić tokeny GOLEM niestety nie potrafię a przez tą scam giełdę się boję .bo wiadomo wpłacę BTC i nic już nie wypłacę.
Jest podobno możliwość kupna przez wysłanie ETH na jakiś adres i wtedy spowrotem otrzymuje się token GNT
Niestety ja tego nie potrafię a na moje pytanie nikt nie chce zbytnio mi pomóc w tej sprawie i wytłumaczyć jak dokonać takiego zakupu. Dlatego olewam to. Narazie załadowałem
Owszem jeśli to faktycznie okazało by się scamem i np to że zespół sam skupił większość swoich tokentów ( generalnie mogł to by np polegać na przesłaniu sobie tych tokenów - bez potrzeby płacenia za nie - w końcu to ich tokeny mogą je sobie przesuwać z adresu na adres) a mając większość tokenów mogli by mieć władzę nad kursem GOLEM podobnie jak SCAMERZY z tej pseudo giełdy mają władzę nad SCAMEM
Jest podobno możliwość kupna przez wysłanie ETH na jakiś adres i wtedy spowrotem otrzymuje się token GNT

Niestety ja tego nie potrafię a na moje pytanie nikt nie chce zbytnio mi pomóc w tej sprawie i wytłumaczyć jak dokonać takiego zakupu.


@Amelek: Dziwisz się? Wpadasz i krzyczysz ludziom, że ich projekt który robią chyba od roku (patrz github) to scam, nie podając żadnego dowodu, potem że trzeba to zgłosić do prokuratury...
świadczą o tym, że nie jesteś żadną wygą jak piszesz, ale jesteś nadal na poziomie nooba. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Wymazywanie: oczywiście że jestem na niskim poziomie odnośnie technicznych aspektów tych wszystkich projektów bo nie jestem programistą.
Ale jestem ostrożny praktycznie wobec każdego projektu. Narazie GOLEM to dla mnie wielka nie wiadoma. Oczywiście że kupię GOLEM ale uważam że narazie trzeba być ostrożnym co do tego dopóki
@Amelek: na Liqui po prostu najlepiej nic nie trzymać i ufać jej bardzo mało. Jak już się tam gra, to po prostu kupić-sprzedać i wypłacać szybko środki. Natomiast nie ma na razie dowodu że to scam.