Wpis z mikrobloga

3 889 - 1 = 3 888 (korekta za poprzednika)

Tytuł: Diaspora
Autor: Greg Egan
Gatunek: science fiction
★★★★★★★★★ / ★★★★★★★★★★

Z czystym sumieniem dałbym tej książce 10/10 ale 10 powinno przysługiwać tej najlepszej z najlepszych jakie kiedykolwiek w życiu przeczytam a mam zamiar jeszcze trochę pożyć. Jednak, gdybym był na łożu śmierci i wiedział, że już nic więcej nie przeczytam dałbym jej 10.

Książka jest świetna i idealnie trafiła w moje gusta. Jeżeli ktoś lubi S-F to zdecydowanie polecam tą książkę. Bardzo solidne S-F.

Co mi się najbardziej w niej podobało?:
- pokazanie powstawania świadomości własnego JA
- proces eksploracji świata
- sposób przedstawienia ludzkości przyszłości oraz "innych" nieporównywalnie ciekawszy i oryginalniejszy niż w Ślepowiedzeniu
- eksploracja świata, ciekawość, która zmusza do jego poznawania
- brak bezsensownych wątków, które nic nie wnoszą? Wątek miłosny? A po co to komu, to nie romansidło. Ta książka to właściwie podręcznik do fizyki z elementami fabuły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pokazanie jak względnym pojęciem jest czas

Disapora > nic > Miasto Permutacji > nic > długo nic > dłuuuuuuuugo nic > Ślepowidzenie

Co by tu teraz przeczytać...

#bookmeter #scfi #ksiazki #ebook
V.....c - 3 889 - 1 = 3 888 (korekta za poprzednika)

Tytuł: Diaspora
Autor: Greg ...

źródło: comment_OuNPpqFdXDhUJttgQH761ibi3h1bPAfB.jpg

Pobierz
  • 21
Schild's Ladder


@Vivec: Myślałem o tej książce ale nie odważę się jej czytać w wersji ENG. Przez obcojęzyczną Disaporę również bym nie przebrnął, zbyt dużo pojęć z zakresu fizyki, których bym nie rozszyfrował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vault-Tec: szczerze mówiąc, myślałem podobnie jak ty. Choć przeczytałem sporo książek po angielsku to jednak od hard sf trzymałem się z daleka, ale spróbowałem i jakkolwiek musiałem co jakiś czas korzystać z internetu, żeby przetłumaczyć niektóre pojęcia to opłaciło się. Zwłaszcza, że sporo dobrego hard sf nie jest tłumaczone na polski, albo pojawia się po latach.
@Vault-Tec Aleś mi narobił apetytu! A stoi u mnie ma półce. Uwielbiam Egana, choć nie zawsze mam dość pary, żeby wziąć się za coś tak "gęstego".
@Vault-Tec To czemu Miasto podałeś w zestawieniu? Ok, teraz mam pogląd na Diasporę, na pewno się zabiorę, ale teraz czytam Echopraksję (kontynuację Ślepowidzenia), więc może za jakiś czas.