Wpis z mikrobloga

@Szewa: Podobno Listy działają najlepiej właśnie na 2 osoby. Na większą ilość osób planszówkowy świat poleca Dracule. Zastanawiam sie nad kupnem obu gier, tylko mimo wszystko chyba najpierw wejdzie Dracula, bo licencja zaraz kaput :<
Ile trwała partia? I jak długo uczyliście się zasad?
@Madbest: @regis_uszatek: Tak, możliwe, że na 2 osoby będzie najlepiej się sprawować. Wtedy jako policjanci wiesz co, gdzie i jak rozłożyć strategię złapania Kuby. W ten weekend przetestuję na więcej osób i dam znać.
Zasady? 15 minut filmiku na youtube, ładnie opisanie było plus 10 minut na wytłumaczenie dziewczynie.
Jedna partia trwała godzinę, myślę, że im więcej osób tym rozgrywka się przeciągnie ;)
@Szewa: @Madbest: ja mam zupełnie odmienne zdanie. Miałem dracule i mam listy. Grając w dwie osoby jako policja jest mnóstwo główkowania, czasem można pominąć coś, przez co jest troszkę trudniej. Za to zabawa jest o wiele lepsza gdy gra kilka osób. Wtedy zaczyna nawiązywać sie dyskusja i jako Kuba masz o wiele większa frajdę czekając na swój ruch gdy słyszysz jak policja kombinuje. Z kolei Dracula jest IMHO średni w
@Szewa: @Madbest: Rozegrałem w Listy kilkadziesiąt partii, zadawajcie pytania ;) Jedna z moich ulubionych gier.

Nie wiem czy wdrażałeś jakieś opcjonalne zasady, ale po kilku rozgrywkach zaczęliśmy stosować takie:
- Kuba nie może mieć kryjówki na jedno pole od nadrukowanego znacznika zbrodni
- Kuba nie może mordować nieszczęśnicy startującej z tego samego pola
- nie używamy listów (najczęściej)
- Kuba oznacza na swoich ruchach ruchy specjalne, dzięki czemu potem można
Pobierz Iudex - @Szewa: @Madbest: Rozegrałem w Listy kilkadziesiąt partii, zadawajcie pytania...
źródło: comment_A1NETsmMGX3c0rOm7ufcQyDq4Curxb3y.jpg
@Iudex:
- Kuba nie może mieć kryjówki na jedno pole od nadrukowanego znacznika zbrodni - tak graliśmy ;)
- Kuba nie może mordować nieszczęśnicy startującej z tego samego pola - zapiszę sobie.
- nie używamy listów (najczęściej) - jako pierwsze partie nie używaliśmy ich - policja i tak ma ciężko.
- Kuba oznacza na swoich ruchach ruchy specjalne, dzięki czemu potem można dokładnie odtworzyć co się wydarzyło - tak, zaznaczał Kuba
@Munchhausen: No właśnie przeczytałem, ale jak to zwykle bywa chyba oszukujo:

Jedno jest pewne, Drogi szefie, Kuba Rozpruwacz zawita do Twoich drzwi jeszcze w tym roku.

Zostało im raczej niewiele czasu na spełnienie obietnicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)