Wpis z mikrobloga

@Rasty: na weglu sie nie znam, ale wiem ze moja konstrukcja sie juz 2 razy przydala, raz bylo 0,5m3 za malo, za drugim razem 1m3. Od kiedy zrobilem zadyme, zawsze przywoza tyle, ile trzeba bo wiedza ze i tak sprawdze.
A najlepsza sytuacja byla w tym roku, bo zamowilem razem z ukladaniem. No i panowie podczas ukladania sami stwierdzili, ze przywiezli za malo o pol metra i ze mi przy okazji
@Rasty: Niestety tak jest, zależy od sprzedawcy ale wiem że mało kto to robi. Być na miejscu i sprawdzić, ewentualnie ważyć przy zasypie tzn przed włożeniem do pieca na wagę, zapisać i tak całą dostawę. Innej póki co wymyślić nie mogę. Namoczony może być tylko miał, węgiel gruby nie przyjmie większych ilości wody. Może być jedynie w nim trochę więcej miału.
@Rasty: dzwonisz na skład o której masz być i pilnujesz załadunku(jak im nie pasuje to zmieniasz skład), innym wyjściem jest wypożyczenie przyczepki i odbiór osobisty. Janusze na składach to największe szuje co tylko patrzą jak oszukać, jak Ci nie nasypią za mało to naleją dzień wcześniej wody żeby był cięższy. Ja ogrzewam ekogroszkiem workowanym, jeżdżę co 2 tygodnie i biorę 10 worków do kombiaka za każdym razem przejeżdżając wagę.