Wpis z mikrobloga

W tym roku postanowiłam spędzić listopad w miejscu, w którym ominie mnie jesienna plucha. Wybór padł na Iran, wobec którego - przyznaję - miałam ogromne oczekiwania. Zgodnie z większością porad, które przeczytałam i usłyszałam, prosto z lotniska pojechałyśmy do Isfahanu. Miasto ciekawie prezentuje się na zdjęciach, niestety jego atmosfera bardzo mnie rozczarowała. Tutaj możecie poczytać o moich wrażeniach z Isfahanu i obejrzeć więcej zdjęć.

#iran #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #azja #fotografia #zdjecia
Pobierz desigualowa - W tym roku postanowiłam spędzić listopad w miejscu, w którym ominie mni...
źródło: comment_nqThjmoolXRAVCkVQ5hdBKIzPo4y2ikM.jpg
  • 9
@desigualowa: ze sporym zdziwieniem czytałem ten tekst, bo jakieś dwa miesiące temu spędziłem w Isfahanie 3 dni i moje odczucia są zgoła odmienne. co prawda pewnie wynika to z czysto subiektywnych odczuć i (przede wszystkim?) oczekiwań, jednak i tak nie jestem w stanie zrozumieć tak negatywnego wydźwięku teksu.
Isfahan jest co prawda najbardziej turystycznym miejscem w Iranie, pełnym turystów wewnętrznych jak i zagranicznych, co widać na każdym kroku jednak mi nie
@desigualowa: Ale ci zazdroszczę Iranu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem czego się spodziewałaś, ale akurat jak na bliskowschodni bazar to w Isfahanie i ogólnie w Iranie jest dosyć miło i sympatycznie w porównaniu z krajami arabskimi. Pamiętaj, że na ulicy pracują raczej prości ludzie i znają angielski w ograniczonym stopniu, żeby prowadzić płynną konwersację na ambitne tematy. Parę razy mi się zdarzyło, że irańczycy mówili, że
@adrian__: właśnie dlatego, że naczytałam się fantastycznych opinii i nasłuchałam rewelacyjnych rekomendacji, nie umiałam nie mieć oczekiwań. No po prostu wybitnie mi to miasto "nie siadło". Ale jak najbardziej rozumiem, że Tobie mogło się podobać :)
@desigualowa - ehh trochę się źle za isfahan zabrałaś niestety - okolice placu Imama żyją z turystów. Tam pomimo że zna mnie większość sklepikarzy to wpadam jedynie na kawę ( wschodnia część, dokładnie w połowie jest świetna kawiarnia ) i obiad ( zaraz obok jest tradycyjna restauracja ), ewentualnie na coś na szybko - Irańska wersja KFC też dość niedaleko. Poza placem jest naprawdę wiele fajnych miejsc do zobaczenia i odwiedzenia -