Wpis z mikrobloga

#pokemongo #apple #applewatch

Potestowałem dzisiaj poksy na apple watcha i bardzo polecam. Kilometry są liczone przez zegarek i na bierząco dodawane do jaja/buddiego. Oznacza to, że na waszych oczach rosną kilometry (a nie co parę minut) oraz to, że możecie nawet po domu chodzić i będzie ładnie dodawać. Jeśli jesteśmy już w temacie ładnego dodawania, to pomiary z zegarka są oczywiście o wiele dokładniejsze i dzięki temu kilometry wchodzą duuużo szybciej, niż normalnie.

Standardowo, bez Apple Watcha, jest tak, że co jakiś czas (minutę?) liczy ile przeszliście po linii prostej - tutaj liczą się wasze kroki, więc możecie nawet w kółko chodzić i dodaje.

Dodatkowo można włączyć powiadomienia, że jest nowy pokémon w pobliżu (do złapania) oraz, że jesteście w zasięgu pokéstopa - pokéstop można uruchomić bezpośrednio na zegarku.

Bardzo mi się te powiadomienia podobają, bo nie muszę wyciągać telefonu dla byle pidgeya, tylko podnoszę ramię, okej pidgey i opuszczam ramię. Wibracje oczywiście przez Taptic Engine, więc są bardzo przyjemne.

Informacja dla posiadaczy Apple Watch (reszta raczej nie będzie wiedzieć o co chodzi):
Sama aplikacja działa jak każda inna do treningu, więc normalnie dodaje postęp to obręczy (aktywność).

Moim zdaniem wiele osób (może nie w Polsce, ale w USA na pewno) kupi zegarek tylko dla tej appki. Wszystko działa płynnie i bez problemów.

Tutaj parę screenów z dzisiaj:
Pobierz
źródło: comment_oshF0J8J2o5Oa0TqQgd2JmT4UO1Cg4c2.jpg
  • 13
@Mooops123: Apple Watch był rozsądnym krokiem, bo to jedna konfiguracja. Zrobienie apki na jeden sprzęt jest znacznie prostsze niż na android wear, gdzie jest tego całkiem sporo. Myślę, że super optymistycznie nie ma co o tym myśleć i trochę to potrwa. Chyba, że będą znaczne restrykcje sprzętowe i będzie działało tylko na wybrancyh. Zobaczymy, byle im to wyszło, bo wrażenia faktycznie są pozytywne i też bym takie cudo przytulił.
@Mooops123: wygląda super, ale już gdy pokazuje pokemona w pobliżu to mógłby rzucać chociaż 1 pokeballa jak PG+, jak wyjdzie ta appka na android weara to od razu kupuję zegarek :) kwadratowe mi się nie podobają jak apple watch :P