Wpis z mikrobloga

Czas na małe podsumowanie roku, dlatego, że święta zacznę od najważniejszego:

Wesołych świąt mirki - życzę wam wszystkim, by wasze najskrytsze marzenia się spełniły - i przede wszystkim byście mieli siłę i chęć do zrobienia ich - bo każdy wie, że nic się samemu nie dzieje i szczęściu trzeba pomóc. Mnie w tym roku moje marzenie się spełniło - ale o tym w dalszej części tekstu :)

Dlatego że są święta i wielu ludzi z #uk i #barnsley spędza je z dala od rodziny - chcę by chociaż część z was mogła poczuć rodzinną atmosferę. Dlatego zapraszam was na nasza Wigilię jutro od 19:00 do Goldthorpe :) Jeśli tylko chcecie spędzić te święta z kimś, to standardowo będzie u nas bardzo rodzinnie i każdego ugościmy z uśmiechem. Miejsca nie braknie - jedzenia też nie, ale jeśli przyniesiesz coś od siebie na stół będzie nam jeszcze milej :) Dom w którym urządzamy wigilie to stanardowo #mirkohouse - koło Texaco na przeciwko zakładu pogrzebowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Drugą sprawą jest Sylwester - na który również zapraszam wszystkich w to samo miejsce. Jak zwykle ludzi będzie pełno - nocleg będzie możliwy, jednak nie dla wszystkich może starczyć miejsca, więc możecie przyjechać z własnymi śpiworami jeśli kanapy okażą się dla was niewygodne (chociaż @old_postman nie narzekał ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) #yorkshirewykopparty

Niestety jest też smutna wiadomość - jest to pewno ostatnie wykopparty w Mirko house w Goldthorpe. Dlaczego?

Gdy przyjechałem do UK moim planem było kupić tutaj własny dom, dzisiaj - po około 2.5 roku w końcu mi się to udało! Otóż w Styczniu/Lutym przenosimy się w końcu do własnego domu. Dlatego że część z was pewno będzie zainteresowana jak przyjechać do Anglii i kupić dom w 2.5 roku - obiecuję opisywać wszystko pod tagiem #sorekabbey <==

W skrócie jednak opiszę:
- potrzeba zbudować historię kredytową (karty kredytowe, kontrakt na telefon, zapisywanie na głosowanie),
- mieć dobrze płątną i stabilną pracę (zasada jest taka, że maksymalny kredyt jaki Ci mogą przyznać to 5x tego co zarabiasz rocznie, czyli jeśli rocznie zarabiasz £20 000 to maksymalnie możesz dostać do £100 000 na kredyt),
- ostatnią rzeczą jest depozyt - w przypadku kupna pierwszego domu jest to tylko 5% całkowitego kosztu domu.

Nam udało znaleźć się 3 pokojowe mieszkanie w cenie £85 000 (czyli £4250 depozytu) - w którym jest zrobione poddasze oraz chyba najsuchsza jaką widziałem w tym kraju piwnica - w niej zrobie swój pokój połączony z living roomem, dzięki czemu będziemy mogli przerobić living room na zwykły pokój :)

Poniżej wrzucam plan domu, zdjęcia będą po remontach i umeblowaniu - niestety to zajmie najwięcej środków, ale biorąc pod uwagę, że za wynajem takiego domu w okolicy trzeba dać koło £500-£600 a my będziemy płącić w okolicy £420 miesięcznie (kredyt na 25 lat) - więc jest to dość opłacalne.

Oczywiście Ceny tego typu nieruchomości zaczynają się od £50k - ale na swój pierwszy dom szukaliśmy czegoś jak najmocniej wykończonego by nie płacić za dużo za remont.

Następny dom w przeciągu 1-2 lat max, szukamy czegoś typowo na inwestycje, wtedy też kredyt będzie wymagany na 25% depozytu, no ale to opiszę dokładniej w innych postach.

Tak czy inaczej w ciągu 2.5 roku udało nam się wspólnie osiągnąć nasze małe marzenie. Gdybym zdecydował się wyjechać do UK tuż po moim liceum, to dom miałbym kupiony mniej więcej po takim samym czasie - czyli w momencie na który zdecydowałem się wyjechać.

Nie ukrywam, że gdyby nie mirki pewno nigdy nie zdecydowałbym się na wyjazd - dlatego dziękuję wszystkim którzy mi wtedy pomogli oraz te ponad 300 mirków, którzy zdecydowali się tu przyjechać - gdyby nie pomoc i wsparcie większości z was - życie tutaj nie byłoby tak wspaniałe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy okazji bedę wdzięczny za protipy na dobre pomysły w domu kolegów spod tagów #dom #budownictwo #remontujzwykopem #budujzwykopem #inteligentnydom ( ͡ ͜ʖ ͡)

#emigracja #chwalesie
Pobierz sorek - Czas na małe podsumowanie roku, dlatego, że święta zacznę od najważniejszego:...
źródło: comment_NGcHfWTwyWVuWpDUvknc4fOFcshjVyLc.jpg
  • 23
lepszym standardzie niż w uk


@trustME: MIESZKANIE - jednak mimo wszystko wole ogródek, brak sąsiadów, brak wspólnej klatki schodowej, móc wychodzić prosto z drzwi domu do swojego samochodu i pare innych rzeczy. Oczywiście te mieszkania będą wyglądać nowocześnie etc - ale tak naprawdę to nieduży wkład finansowy by doprowadzić Angielskie mieszkanie do czegoś takiego :)
@sorek mieszkanie a dom rozumiem. Niemniej nie mów ze za te pieniądze miałbyś w pl kawalerkę na obrzeżach bo to nieprawda. Co do doprowadzenia angielskiego domu do standardów jakie mamy w pl... osmiele się nie zgodzić ze to nieduży wkład... Przede wszystkim żeby naprawdę nie mieć problemów z wilgocią musiałbyś przerobić sufity i zrobić wentylację w całym domu. To tak ba sam początek, a to by wzięło dobre kilka k funtów ;)
@trustME: masz dziwne doświadczenia z wilgocią w domach - może na południu jest z tym gorzej? Ogólnie ja spotkałem może 2-3 domy które miały z tym problem, ale to najłatwiej poznać po piwnicy właśnie.

Pewno że będzie to kosztować pare k £ - ale w dalszym ciągu - to jest DOM a nie mieszkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bacteria: dziękuję bardzo, barszcz z uszkami będzie pyszny
@trustME: chyba inaczej to definiujemy - ja problem z wiglocią rozumiem jak w pokojach jest więcej niż 80% humidyty - ogólnie w UK jest ciężko zejść poniżej 40%, ale mimo wszystko w większości pokoi jest między 50-70%
@trustME: we wroclawiu to za 420 taki metraz to dostaniesz, ale na trójkacie. Na normalnych dzielnicach, albo blisko centrum to sorry, ale nie, szczególnie teraz.

PS. ja nie mam problemu z wilgocia :P

@sorek mad props. Mi juz 1.5 roku stuka i osiagnalem o wiele wiecej niz chcialem. Tylko studio fotograficzne teraz wypromowac i do przodu :). Powodzenia!