Wpis z mikrobloga

@mk321: Miałem w swoim #pcmasterrace zestaw AMD + Radeon

Co, mam płacić 1000 zł za Intela? #!$%@?ę, kupię czterordzeniowca AMD za 500!

w tym roku zrobiłem modernizację i postawiłem na Intel i Geforce. Nigdy więcej niczego ze stajni czerwonych. Cóż, człowiek uczy się na błędach. Teraz jeśli będę kupował nowego laptopa (w co wątpię, bo wydawać 2-3k na sprzęt z którego skorzystam kilka razy w roku jest słabym dilem) to tylko
@ediz4: W pracy mamy i3/i5, u siebie mam A6 3420M. I tu jest problem - Intele mają mniej rdzeni, ale wyższe taktowanie (dokładnie nie pamiętam, ale 2 Ghz+), moje AMD zaś ma 4 rdzenie taktowane po 1.5 GHz każdy z opcją turbo (podbijającą przy mocnym obciążeniu na chwilę taktowanie do 2.4 GHz), która jak się okazuje działa tak rzadko, że prawie wcale (a na linuxie wcale nie działa i max to
A6 3420M


@qqwwee: Bo kupiłeś bardzo słabe CPU. Więcej rdzeni przydaje się w określonych zastosowaniach a i3 i i5 ma również po 4 wątki. Turbo działa jak CPU nie przekracza określonej temperatury. Twój się zapewne gotuje. Co Ty chcesz tutaj porównywać? AMD ma mobilne procki dorównujące i3 ale nie jest to ten stary CPU.
@ediz4: Dziś już o tym wiem, al jako młody i głupi (oraz przesadnie liczący każdy grosz) studenciak tego nie wiedziałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chciałem szybko, dużo i tanio. Chytry dwa razy traci...

Więcej rdzeni przydaje się w określonych zastosowaniach

Niestety nie w moich, u mnie lepiej sprawdziłyby się dwa rdzenie o wyższym taktowaniu.

i3 i i5 ma również po 4 wątki

Poprawka - i3/i5 ma dwa
@qqwwee: @ediz4: @Xerlathoatl: na GeForce gry chodzą szybciej, bo są zoptymalizowane pod GeForce, bo Nvidia płaci twórcom gier za to.

A CUDA to jest mi potrzebne nie do gier, a do sztucznej inteligencji (sieci neuronowe). Np. takie TensorFlow od Google. Chciałbym się tym pobawić, a nie mogę, bo potrzebne jest CUDA.

AMD juz ma CUDA


OpenCL to za mało, bo biblioteki są pisane konkretnie pod CUDA. To co wrzuciłeś
@mk321: biblioteka jest narzędziem dla twórców oprogramowania, i to od nich zależy czy transpiler zaimplementują. Jako że 80% fanbojów krzyczy "CUDA" nie wiedząc nawet co to jest, uzyłem tego linku jako testu lakmusowego, ciekaw wyników.

Co do optymalizacji gier pod Nvidię, jest to:
a) Prawda tylko w niektórych tytułach
b) Półprawda, bo można na ogół "ulepszenia" NV wyłączyć (Hairworksy, etc)
c) Obecnie mało istotne, bo mimo tej optymalizacji RX480 idzie łeb