Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mną kompot!

Od jakiegoś czasu powoli skłanialiśmy się z różowym powoli do decyzji, żeby w końcu ruszyć w świat, zwiedzać, pracować, przeżyć długą przygodę związaną z odwiedzaniem kolejnych zakątków świata.

Dzisiaj w końcu po prostu usiadłem do komputera i kupiłem bilety w jedną stronę na Islandię na 31 marca, więc 3 miesiące na spokojnie w Polsce, żeby pozamykać wszystkie sprawy, odłożyć jeszcze trochę gotówki i przygotować się na wyjazd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cieszę się jak dziecko! Mimo, że na miejscu nie wiedzie mi się źle, mam swoją małą firmę i kilka osób, z którymi pracuję, zaczynam spełniać największe marzenie :)

Przy okazji - ktoś był na Islandii, idzie tam znaleźć pracę jakąkolwiek tylko z angielskim? Szukać przez internet, na miejscu?

Jeśli nie znajdziemy, to nastawiam się też np. na wolontariat. Dzięki za pomoc!

#chwalesie #podroze #podrozujzwykopem #islandia #zwtravel
Pobierz zbigniew-wu - Mirki, pijcie ze mną kompot!

Od jakiegoś czasu powoli skłanialiśmy s...
źródło: comment_dBIXdrESLzn3jWUmmWKBaZnHjiIoVItO.jpg
  • 7
@zbigniew-wu: odważnie, powodzenia, sama chciałabym wybrać sie na taki spontan ale niestety nie znalazłam równie szalonego niebieskiego jak ja.
Jeśli chodzi o islandie to przede wszystkim: czytaj czytaj czytaj. Jest mnóstwo forów podróżników starszych młodszych którzy ciekawie piszą i poruszają rożne aspekty podróżowania i życia itp. Jeśli chodzi o prace to słyszałam tylko o stronie https://www.workaway.info/ (zapewne z jakiegoś bloga i zapisałam w ulubionych). Moze sie przyda. Pozdrawiam dajcie znać jak
Przy okazji - ktoś był na Islandii, idzie tam znaleźć pracę jakąkolwiek tylko z angielskim? Szukać przez internet, na miejscu?


@zbigniew-wu: Ja znalazłem z samym angielskim bez większego problemu (jak i wiele innych osób). Imo. wiosna to dobry okres na szukanie pracy fizycznej w firmach które np: zajmują się naprawami dróg, parkingów, chodników, rozwijaniem trawy i ogólnie pracą dla miasta.
@matde: Szukałeś na miejscu, czy wcześniej przez internet? Na razie zrobiłem sobie listę mailową do małych farm/ośrodków hotelowych, chcę do nich napisać jeszcze dziś, że przyjeżdżam od początku kwietnia. Angielski jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zbigniew-wu: Na miejscu - poszedłem do jednego z punktów dystrybucji poczty w Islandii, przedstawiłem się itp, zostawiłem cv i pojechałem do domu. Po ok 1-2 h otrzymałem telefon "Are you still looking for a job ?" i tak się zaczęło. Na facebooku jest grupa "Away from Home - Working in Iceland" - jest tam sporo ofert ale zdecydowanie szukają oni osób które sa już na miejscu, mają kennitala itp.
@zbigniew-wu: Raczej dobrze doczytałeś choć ja nie miałem z tym, żadnego problemu. Może przez to, że miałem tymczasowy na 3 mce w 2007 i jak wróciłem 2014/15 to udało mi się go odnowić (już chyba na stałe). Większość ludzi których tam poznałem - była tam już wcześniej z "nowych" jeden z moich znajomych usłyszał od szefowej, że nie powinna mu dawać umowy bez kennitala ale był potrzebny do pracy i go