Wpis z mikrobloga

Gdyby Kadafi żył, to by nie było imigrantów, on ostrzegał i miał rację. To przez to, że nie żyje to mamy zamachy w Europie i różne takie ruchy i wgle. - zawsze mnie #!$%@? to niemiłosiernie.

Muammar to był kawał #!$%@?

Po kolei:
Wspierał grupy rebeliantów/separatystyczne działające m.in. na terenie Europy. https://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_relations_of_Libya_under_Muammar_Gaddafi#Support_for_rebel_and_paramilitary_groups

Wspieranie wojujących z Izraelem https://books.google.pl/books?id=RRc2AAAAQBAJ&pg=PT65&lpg=PT65&dq=yom+kippur+libya+billion&hl=en&redir_esc=y#v=onepage&q=yom%20kippur%20libya%20billion&f=false
Zamach nad Lockerbie https://en.wikipedia.org/wiki/Pan_Am_Flight_103 czy zamachy bombowe w Berlinie z 1986 roku https://en.wikipedia.org/wiki/1986_Berlin_discotheque_bombing
Destabilizowanie Czadu - https://en.wikipedia.org/wiki/Chadian%E2%80%93Libyan_conflict

To wszystko zdecydowanie nie wpływało dobrze na stabilizację świata w którym żyjemy, bezpieczeństwo Europejczyków w Europie jak i poza jej granicami. oraz na ilość uchodźców na świecie. Co więcej - wpływało źle.

Zobaczmy skąd płyną do EU imigranci/poszukujący azylu - za ostatnie 12 miesięcy pięć pierwszych państw które są krajami pochodzenia dla szukających tutaj schronienia dają 66% ogólnej liczby uchodźców. I są to Syria, Afganistan, Irak, Pakistan, Iran - czyli ludzie których droga do Europy nie wiedzie przez Libię. Dopiero państwa afrykańskie, między którymi i tak mamy kraje z innych kontynentów ( w tym zadziwiająco liczne Turcję, Rosję, Armenię czy Albanię). Państwa afrykańskie dają jedynie niecałe 13% uchodźców za ostatnie 12 miesięcy. Czyli w czasie gdzie osiągnięto porozumienie z Turcją.
http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/7/73/First_time_asylum_applicants_in_the_EU-28_by_citizenship%2C_Q3_2015_%E2%80%93_Q3_2016.png

Dalej - zastanówmy się, czy Kadafi by zatrzymywał imigrantów idących do Europy. Dlaczego miałby to robić? Przecież to idealna metoda do wywierania wpływu i szantażu Europy. Może by nawet autobusy wysłał do pomocy ;)
Dlaczego wątpię w blokującą moc Kadafiego? Ponieważ, na drugim szlaku mamy prowadzony twardą ręką kraj, który jest zdecydowanie bliżej zachodu, a mianowicie Turcję i doskonale widzimy jak bardzo imigranci są blokowani/zatrzymywani w Turcji i jak rozgrywa to Erdogan. Skąd pomysł, ze Kadafi byłby dobrym ziomkiem?

Co do destabilizacji Afryki można to ładniej ubrać i ładniej pozbierać i doszukać ale nie chce mi się.

#imigranci #bliskiwschod #uchodzcy #libia #kadafi #geopolityka #terroryzm

#patrztrocheszerzej #glupotapowtarzanawielerazynadaljestglupota

#60centowzawpis

i jeszcze #neuropa aby się ilość wyświetleń zgadzała
babisuk - Gdyby Kadafi żył, to by nie było imigrantów, on ostrzegał i miał rację. To ...

źródło: comment_s6ylSLG0Hs11reHfnlbijy23V5THS664.jpg

Pobierz
  • 22
@babisuk:
Przeczytajmy teraz szesnaście rzeczy, których Libia już nigdy nie doświadczy:

1. Brak rachunków za prąd; elektryczność jest darmowa dla wszystkich obywateli.

2. Brak oprocentowania pożyczek; banki w Libii są państwowe, a zero procentowe pożyczki są prawnie zagwarantowane dla wszystkich.

3. Posiadanie mieszkania jest w Libii uważane za prawo człowieka.

4. Wszyscy nowożeńcy w Libii otrzymują 60000 dinarów (50000 dolarów amerykańskich) rządowego wsparcia na zakup mieszkania.

5. Edukacja i opieka zdrowotna
Skąd pomysł, ze Kadafi byłby dobrym ziomkiem?


@babisuk: Może dlatego, że nie chciałby, aby ci, nazwani przez Korwina ludzkim śmieciem nie przetaczali się przez jego kraj? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do argumentu o wspieraniu terrorystów w Europie to trochę fail bo to tylko IRA i ETA, które i tak by działały niemalże identycznie bez pomocy Libii. Za to, co do migrantów (nie uchodźców) z Afryki -
Skoro podajesz domniemane minusy

@defoxe: podaję fakty.

ja podałem kilka plusów.

podałeś niemożliwą do weryfikacji pastę, która zawiera dziwne podpunkty.

5. Edukacja i opieka zdrowotna są bezpłatne. Przed rządami Kadafiego tylko 25 % Libijczyków umiało czytać i pisać. Dziś wskaźnik alfabetyzmu wynosi 83%.

czekam na peany w stosunku do PRLu. Nie zapomnij o elektryfikacji wsi.

15. Jedna czwarta Libijczyków posiada uniwersyteckie wykształcenie.

o, pogrzebałem i fałsz. W 2010/2011 roku było to
Może dlatego, że nie chciałby, aby ci, nazwani przez Korwina ludzkim śmieciem nie przetaczali się przez jego kraj? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Hardporecorn: no tak, a to jest marzeniem Erdogana ;)
A jeśli by nie chcieli ich tułających się, to wysłaliby autobusy ;)

Co do argumentu o wspieraniu terrorystów w Europie to trochę fail bo to tylko IRA i ETA, które i tak by działały niemalże identycznie
no tak, a to jest marzeniem Erdogana ;)

A jeśli by nie chcieli ich tułających się, to wysłaliby autobusy ;)


@babisuk: Nie zdziwiłbym się, gdyby to już robili ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no tak, w sumie nie ważne, ze ich wspierał. Super. Wgle ludzie wspierający terroryzm są spoko. Zamach nad Lockerbie i zamachy w Berlinie też tam umieściłem. Organizacje z Sahary Zachodniej nie rozpłynęły się w powietrzu.
Co do:

15. Jedna czwarta Libijczyków posiada uniwersyteckie wykształcenie.

mówisz:

o, pogrzebałem i fałsz. W 2010/2011 roku było to 11,3%


@babisuk: Wygrzebałem tam "Barro-Lee: Percentage of female population age 25-29 with tertiary schooling. Completed Tertiary (BAR.TER.CMPT.2529.FE.ZS)" podaje 37.2 w 2010.
Należy jednak zauważyć, że są to jedynie kobiety w wieku 25-29 a nie całe społeczeństwo?
Znalazłeś może dane dla społeczeństwa bez podziału na wiek? W ten sposób to sensu nie ma.
@Hardporecorn:

ale już wszystko jest ok?

a czy ja tak uważam?

Izrael też jest super (wspiera Al Kaidę w Syrii), (...), Arabia Saudyjska, Turcja, (...), Zjednoczone Emiraty

też są super. Nie popieram ich.
Czy Kurdowie w Syrii walczą z rządem w Damaszku? (ad Niemcy).

USA, Dania i coś jeszcze przykładowo pod Deir Ez Zor wspierały IS nalotami na SAA

przyznali się do błędu. Ogólnie orają ISIS nalotami i nikt zdrowy im
Czy Kurdowie w Syrii walczą z rządem w Damaszku? (ad Niemcy).


@babisuk: Może nie w samym Damaszku, ale bodaj w Hasace tak. Ogólnie aktualnie jest zawieszenie broni, ale nie można tego nazwać takim normalnym pokojem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedynie pokazywanie go jako stabilizatora regionu (swojego kraju to już inna sprawa) i wybawienie przed kryzysem uchodźczym jest głupie. I mnie denerwuje. Co też opisałem.


@babisuk: Ja