Wpis z mikrobloga

@Szkarpet: realistycznych, są inne książki i autorzy w tej dziedzinie. Jeśli dopiero zaczynasz i chcesz rysować dobrze to radzę zacząć od realizmu. Jak będziesz umiał rysować ludzi realistycznie i znał proporcje to nie będziesz miał wiekszych problemów potem się przestawić na karykatury, kreskówki, mangi czy co tam chcesz. W drugą stronę już ciężej. Ale i tak najważniejsze to rysować rysować i jeszcze raz rysować.
@kunewicz: Przeglądałem dzisiaj książki Loomisa. Czy Twoim zdaniem najlepiej zacząć od tej co przesłałeś? Zastanawiałem czy tytuł "Drawing the head and hands" nie będzie prostszy na początek. Czy "Figure drawing for all it's worth", którą podałeś, nie będzie za trudna dla kogoś kto chce dopiero zacząć?
@Szkarpet nie jestem ekspertem, ale ja bym zaczynał od ogółu do szczegółu. Wszystko się rozchodzi o anatomie i proporcje i ew. Perspektywę. Możesz zacząć od tego jesli ci wygodniej albo jeśli bardziej ciebie to interesuje . Najważniejsze żebyś po prostu rysował i myślał nad tym co rysujesz. Staraj się zachowywać proporcje i rysować poprawnie anatomiczne.