Wpis z mikrobloga

@ZaufanaTrzeciaStrona: Eeee, rozpisaliście się o C&C, funkcjach i innych głupotach a nie napisaliście najciekawszej i najbardziej "szokującej" rzeczy... Jak plik tekstowy z kodem JS w środku może tworzyć wpisy w rejestrze, tworzyć pliki na dysku, uruchamiać programy itp.
Nie napisaliście przez co ten plik musi być uruchomiony, przecież jak ktoś ma powiązane rozszerzenie .js z notepad.exe to nic nie uruchomi.
Przecież ten aspekt jest tu najciekawszy/najbardziej patologiczny.

@ZaufanaTrzeciaStrona: Dobra, bo wyszła bezsensowna dyskusja... A wy odpowiadacie coraz większe głupoty, coraz bardziej nie na temat.
Od początku chodziło mi tylko o to, że w artykule brakowało mi wspominki o tym "Jak skrypt .js może tworzyć wpisy w rejestrze, tworzyć pliki na dysku, uruchamiać programy?"

Czyli wspomnienia o tym, że wtedy gdy jest uruchamiany przez wscript.exe lub IE możliwe użycie jest ActiveXObject, a potem użycie "WScript.Shell","Scripting.FileSystemObject","Shell.Application","Microsoft.XMLHTTP" i innych patologii które
@blamedrop: OK, chyba rozumiem teraz o co pytasz. W ogóle nie zwróciłem uwagi na ten problem, sam nie znam się na językach skryptowych i ten kawałek analizy robił fachowiec który po prostu podesłał swój wkład. To faktycznie ciekawy temat i gdyby znalazł się ktoś chętny go opisać to chętnie opublikuję. Sam niestety nie mam kompetencji.