Wpis z mikrobloga

Ostatnie podsumowanie 2016. To był przecudowny rok. Najważniejsze: Dziękuję Wam za bycie tutaj i sprawianie, że to wszystko było i jest możliwe.
http://devstyle.pl/2017/01/04/retrospekcja-z-2016-i-wrozby-na-2017/

Piszecie i mówicie mi o zmianach w swoim życiu. Zmianach zainspirowanych często moimi doświadczeniami i tekstami. Ciężko opisać, jak bardzo to uskrzydla.

To napełnia energią bardziej niż jakiekolwiek policzalne numerki. Niż statsy. Niż zarobiona kasa czy nawet wymarzony samochód. A dlaczego? Bo to nadaje mojej pracy SENS.

"Kto przewozi kogoś na drugi brzeg, sam też tam dopływa"
Jacek Walkiewicz, "Pełna moc możliwości"

#devstyle #informatyka #programowanie
  • 8
@bazingaxl: 2-4k netto za juniora to już nie jest taka duża stawka ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Znajomy, któremu trochę pomagałem się przebranżowić (uczył się programowania od zera, zajęło mu to łącznie niecały rok nauki po godzinach), w pierwszej pracy na start dostał ponad 5k na rękę przy umowie o pracę itd., a do tego większość czasu zajmują mu teraz szkolenia zanim zacznie coś na poważnie kodzić w
@bazingaxl: na rynku bardzo długo się nie zaczną problemy, ssanie jest ogromne i wszelkie prognozy wskazują na to, że w kolejnych latach będzie jeszcze większe. Płace w Polsce coraz bardziej rosną, teraz naprawdę da się dostać te 15-20k Netto na B2B co kiedyś było marzeniem. A jak porównasz sobie koszty życia tutaj np. do Niemiec, gdzie może i zarobisz 150-200% więcej to jest naprawdę dobrze :).

Co do kolegi, to akurat
@bazingaxl: junior też spokojnie pożyje, bo prędzej czy później będzie zarabiał znacznie więcej o ile nie jest leniem.

A czego się nauczył dokladnie to nie wiem, wiem za to, że pierwsze miesiące w pracy to głównie nauka i różnego rodzaju szkolenia, za które dostaje ładną pensję :).