Wpis z mikrobloga

Firmy specjalizujące się w wykupywaniu używanych domen powinny być zdelegalizowane a ich właściciele zdychać na raka.

Miałem domenę od 7 lat, używaną głównie do maila. No i tak się złożyło że kompletnie zapomniałem o zapłaceniu za nią, zorientowałem się dopiero po miesiącu kiedy rejestracja całkiem wygasła. Chciałem ją odnowić i co?
Wklepuję adres i okazuje się że domena jest zajęta. Wchodzę na stronę i na dzień dobry dostaję plaskacza z aftermarket - sorry domena zajęta ale dil życia sprzedawca woła tylko 9 tysięcy złotych. 11 tysiecy z Vatem. Fakturka czy paragon?

Została zarejestrowana praktycznie natychmiast po wyrejestrowaniu

#!$%@? wam w dupę Premium sp. z o.o

#domeny #internet #januszebiznesu
  • 8
@EIonMusk słabe porównanie. Drożdżówkę kupiłem jest moja. Nie masz prawa jej mi sprzedać bo ja jestem jej właścicielem. Za domenę placisz abonament. I zapewne miales ze 3 przypominajki o kończącej się usludze.
@zagorzanin: Jak pisałem, domenę mam (a raczej miałem xD) od 7 lat i od razu opłaciłem ją na cztery lata do przodu, później na kolejne trzy żeby mieć spokój. Przypomnień nie było bo numer telefonu był nieaktualny, do tego przez taki czas idzie zapomnieć o takich pierdołach. Generalnie odzyskać ją próbowałem 10 minut po wygaśnięciu, szansa że ktokolwiek normalny by ją kupił wynosiła statystycznie zero. Zresztą wystarczy przejrzeć te Agencje domen,
Zresztą wystarczy przejrzeć te Agencje domen, wykupują nawet domeny typu dyefhfjhredd.eu, nie wiem skąd mają API do sprawdzania które domeny wygasają, ale to źródło tego raka.


Takie dane codziennie publikuje NASK: http://www.dns.pl/deleted_domains.txt

Listę się pobiera i mieli w kilku źródłach, badając ich przydatność pod zaplecza SEO. Część firm próbuje dodatkowo sprzedać je nieogarniętym klientom, którzy zapomnieli opłacić przedłużenia. Jeżeli domena nie miała w dniu wygaśnięcia dobrych współczynników w Alexa, Moz czy Majestic