Wpis z mikrobloga

1 208 134 - 48 = 1 208 086

Jeszcze mnie nikt nie #!$%@?ł tak na rowerze jak ten baran z MPK... Jadę sobie w #krakow Stella-Sawickiego w kierunku Wiślickiej. I kawałek przed światłami na akademiki politechniki trąbi na mnie autobus 178 #mpkkrakow, a dokładniej to Mobilis. Pies go trącał, niech sobie trąbi, ale potem mnie wyprzedził i docisnął do krawężnika, że musiałem spieprzać na trawę (wskoczyć na krawężnik i uciec w śnieg). Dorwałem go na pętli Mistrzejowice, ale już nie był taki odważny i z autobusu wyjść nie zamierza. Dopiero jak zrobiłem mu zdjęcie to wylazł z gębą i jego koronnym argumentem było, że:

Jak jest ograniczenie do 80km/h to nie wolno mi tam jeździć.

Tłumaczę mu, że jak jest > 50km/h to wolno mi jechać chodnikiem, a nie, że mam #!$%@?ć. A droga czysta i sucha, zaś chodnik oblodzony i nie mam zamiaru nim jechać. Zakładając w ogóle, że chodnik ma tam > 2m, czego nie jestem pewien, że w ogóle mi wolno. Ergo wg tego pajaca wszędzie poza terenem zabudowanym, gdzie jest 90km/h to trzeba rower wywozić na samochodzie... Jeszcze mnie straszy, że wszystko ma na monitoringu. Cieszę się, oby nie zginęło, a komuś chciało się to obejrzeć.
Uprzedzając pytania:
- nie ma zakazu jazdy rowerem,
- byłem oświetlony,
- nie ma tam DDR.
A do Mobilis/MPK sobie zadzwonię w poniedziałek. Ma pajac szczęście, że jest po 20, a jutro święto i potem weekend. Miałem zadzwonić na policję, bo metra nie zostawił, ani nawet 30cm, no i by mnie pajac potrącił i docisnął do krawężnika, jakbym nie spieprzył, ale po ~50km przy temperaturze -8 w porywach do -10, palce już mi zdychały i jak wróciłem to mało się nie popłakałem z bólu.

#rowerowyrownik
Pobierz metaxy - 1 208 134 - 48 = 1 208 086

Jeszcze mnie nikt nie #!$%@?ł tak na rowerze j...
źródło: comment_zmVXfyqUdXeOp9f5axmuGGYw5Or3Ie4Q.jpg
  • 76
Dlatego warto zaopatrzyć się w swoją kamerę i podsyłać drani na policję. Na Twoim miejscu jeszcze jutro bym złożył doniesienie na policję, aby zabezpieczyli monitoring z autobusu.
A później się wszyscy dziwią, że istnieją na youtube takie kanały jak Rower Łódź, 3miejski rowerzysta, Ammorapl, Wujobak, czy Po Poznaniu Rowerem.
Dzwoń do dyspozytora Mobilis, najlepiej od razu 12 684 50 00


@Fajnisek4522: Dzięki, nikt teraz nie odbiera, ale na pewno będę próbował.

Będziesz informował tutaj czy pod jakimś specjalnym tagiem?


@MasterSoundBlaster: No bez przesady, napiszę po prostu przy okazji jakiejś kolejnej jazdy jak się coś dowiem po weekendzie.

W tym Mobilisie to ogólnie jacyś #!$%@?ńcy pracują


@podajgarnek: A tego to już nie wiem, póki co pierwszy mi podpadł.

Dlatego
@metaxy: Rozumie frustracje ale tam jest ŚCIEŻKA ROWEROWA wzdłuż Stella-Sawickiego, po OBYDWU stronach ;-)

PoRD Art/ 33

Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.


Więc racja kierowcy ( ͡° ʖ̯ ͡
@metaxy: Dlatego boję się jeździć po mieście. Na rowerze czuję się tam jako uczestnik ruchu drugiej kategorii . Bez karoserii i nie potrafiący tak startować z pod świateł , żeby gumy się dymiły. Do tego wyprzedzające mnie samochody zawsze uważają, że wystarczy mi trzydzieści parę centymetrów pomiędzy krawężnikiem a lusterkiem.
Jeżeli dorzucić do tego jeszcze śnieg i wyższość mospana w ogrzewanej kabinie, który czuje się szeryfem i królem tych akurat ulic,
co te pedalarze to ja nawet nie... trzypasmowe jezdnie w oba kierunki, ścieżki rowerowe po dwóch stronach


@albert107: Widzisz komentarz wyżej? Widzisz, gdzie to było? Pokazujesz screen z drogi w drugim kierunku jak masz napisane jak byk:

Stella-Sawickiego w kierunku Wiślickiej. I kawałek przed światłami na akademiki politechniki

Głupio choć trochę?
Pobierz metaxy - > co te pedalarze to ja nawet nie... trzypasmowe jezdnie w oba kierunki, ści...
źródło: comment_2Tk9TpBohNX5KtjJdg1GpaxXTFZaSbOf.jpg