Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Człowiek obok mnie od 10 lat zajmuje się polskim cmentarzem w Tanzanii.
  Jest zatrudniony przez Ambasadę Polski w Nairobi.
  Twierdzi, że gdy pojechał podpisać umowę o pracę, nawet nie został wpuszczony do środka ambasady, nie mówiąc już o jakimś poczęstunku czy kawie.
  Człowiek ten siedzi codziennie od rana do wieczora na cmentarzu i czeka na turystów z Polski, a przyjeżdża ich na cmentarz sporo.
  W umowie z naszą ambasadą człowiek ten ma zapewnione wynagrodzenie 250 euro miesięcznie, a otrzymuje 150 płatne co kwartał, czasem pierwszy przelew przychodzi dopiero w lipcu!
  Na jego pytania, dlaczego się nie wywiązują z warunków umowy, ambasada odpowiada, że rząd nie ma pieniędzy!
  Uważam, że na takie miejsca pamięci, tym bardziej gdzieś w odległej Tanzanii, kasa musi być i koniec kropka!
  Zwłaszcza że cmentarz jest bardzo zadbany i to zasługa tego człowieka!


  W związku z tym mam do Was prośbę, aby pisać maile do Ambasady Polskiej w Nairobi z pytaniem, dlaczego tak traktują tego człowieka?!

  Nairobi.secretary@msz.gov.pl

  źródło

  #neuropa #4konserwy #patriotyzm #podroze #afryka #tanzania
  pokaż całość

  odpowiedzi (44)

 • avatar

  Jestem tutaj już prawie dwa lata i nigdy nie robiłem #rozdajo, więc pora na pierwsze małe rozdajo skierowane głównie do fanów #xiaomi i #chinskiecuda - Reklamówka Xiaomi, Adapter Xiaomi, Xiaomi MiKey ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Zasady proste, plusujecie i obserwujecie mój tag, a ja jutro po 21:37 postaram się wybrać przez mirkorandom jedną osobę, której wyślę na mój koszt fanty.

  Dla zainteresowanych promocjami i recenzjami zapraszam na mój tag #andczejpoleca - w przyszłości będzie więcej rozdajo z droższymi rzeczami i mały konkurs także związany z chińskimi rzeczami
  pokaż całość

  odpowiedzi (46)

 • avatar

  Mireczki, ale jestem spryciarz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Dzisiaj rano obudziłem się z mega ochotą na chrust. Ale jak to każdy porządny #niebieskipasek w kuchni nienawidze sprzątać po gotowaniu. Wiadomo - gotowanie to moja pasja ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale sprzątanie już nie. Wpadłem zatem na genialny pomysł:

  Wiedziałęm, że różowa będzie dzisiaj sprzątać mieszkanie i jedzie na jakieś zakupy wcześniej. Pomyślałem, że jak jej nie będzie to zrobię chrust. No i nadeszła ta chwila, gdy wybyła z mieszkania .Szybki zatem prysznic i do roboty.

  Chrust zrobiony i wysłalem jej poniższe zdjęcie z podpisem "Wiem, że uwielbiasz chrust, więc postanowiłem Ci zrobić niespodziankę" (✌ ゚ ∀ ゚)☞ (✌ ゚ ∀ ゚)☞ (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  Różowa wniebowzięta, zje i tak ze dwie sztuki nie więcej a ja będę miał chrustu na kilka dni. Aha, po powrocie udawałem, że niedawno skończyłem i zabieram się do sprzątania. Powiedziała, żebym to zostawił, a ona w podzięce za mnie posprząta. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  Mireczki, w związku trzeba być pierdolonym szachmistrzem i strategiem. Nie żadne kłótnie, nie żadne proszenia. Wszystko co chcecie osiągnąć trzeba zrobić przez podchody i manipulację ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  #gzw #gotujzwykopem #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #chwalesie
  pokaż całość

  odpowiedzi (67)