Wpis z mikrobloga

Vanuatu (druga edycja) - jestem po kilku partiach w roznym układzie jesli chodzi o ilosc graczy i musze powiedziec ze jestem bardzo pozytwynie zaskoczony, szkoda że ciągle mało czasu na więcej gier :) nie oczekiwalem po niej zbyt wiele. PRZEPIĘKNA gra w której co chwile przepychamy sie o akcje, podbieramy sobie surowce lub turystów. Interakcji co nie miara. Worker placement w ktorym wykonasz akcje tylko wtedy jezeli masz na danym polu przewage w swoich znacznikach. Kazdy ma ich 5 wiec trzeba umiejetnie rozprowadzić na porzadane akcje w 3 partiach - najpierw kazdy po kolei kladzie 2 , potem znowu 2 i na koniec ostatni. Potem zgodnie z kolejoscia wykonujemy akcje. Oczywiście jezeli masz jakas przewage bo jesli nie to musisz zdjac znaczniki bez wykonania akcji. Na 3ech bardzo dobra na 4ech super ale na 5 osób ta gra jest poprstu genialna przez to jaki tłok robi sie na polach z akcjami i na mapie. W dodatku klimat aż wylewa się z gry mimo ze to zwykłe euro. Ocena póki co 8/10.

#grybezpradu #planszowki #gryplanszowe
Pobierz miguelpl90 - Vanuatu (druga edycja) - jestem po kilku partiach w roznym układzie jesl...
źródło: comment_bBFFX2o4lC6nyBrkI3w2toyDcURP10dn.jpg