Wpis z mikrobloga

Jak juz tak rozmawiamy o skokach to strasznie mi w pamięć zapadła, chyba na zawsze smutna mina Primoza Peterki po skokach.. zawsze było beznadziejnie kiedy go oglądałem, wczesniej wygrał 2 Kryształowe Kule, MŚ w lotach i TCS - ale wtedy to ja skakałem z dywanu na podłogę, więc nie pamiętam jego sukcesów, potem przez bodaj 14 lat jego kariera skoczka to było pasmo upokorzeń i kompletnych klap, sukcesem były miejsca w okolicy 10 pojedynczych zawodów czy mistrzostw, było coś strasznie smutnego w tej twarzy człowieka, kótrzy kiedys bił wszystkich a teraz nie chce, albo nie umie powiedzieć sobie dość.. #skoki #przemyslenia #sport
Pobierz Obserwatorzramienia_ONZ - Jak juz tak rozmawiamy o skokach to strasznie mi w pamięć z...
źródło: comment_HtUXKYMLQgZeTKjo1FPMw35Utq0Ol5do.jpg
  • 9
@Primusek: tak chyba było, wiesz niektórzy potrafia wykorzystac swój sukces, nawet ''przypadkowy'' jak Małysz a inni mając sukces wariują.. jak Fortuna, który po zdobyciu medalu poczuł sie królem świata i został z niczym.. Teraz z tego co wyczytałem Peterka się ogarnął był na terapii i trenował, albo pomaga w związku słoweńskim kadrze kobiet.
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Sporo jest takich historii w skokach, sporo skoczków miało problemy z alkoholem, do tego jakieś zaburzenia odżywiania jak w przypadku Hannawalda. Wydaje mi się, że to trochę taki "urok" dyscypliny, gdzie bardzo dużo zależy od psychiki.
@Obserwator_z_ramienia_ONZ
@ppiasq
To co odwalil Nykänen to przy nich to jest pikuś. Uznawany jest za najlepszego skoczka wszechczasow, a sprzedał większość swoich medali żeby mieć na alkohol, związek narciarski w Finlandii 3 razy wyciągał do niego rękę żeby dać mu robotę, a ten za każdym razem nawalal, znecal się fizycznie i psychicznie nad swoimi zonami, a miał ich kilka. Jedna nawet chciał udusic tym paskiem od szlafroka