Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy to ja jestem przedstawicielem gatunku #janusze, ale jakoś nie jara mnie jak taka #gessler chodzi od restauracji do restauracji i raczy się żeberkami cielęcymi w sobie vinegret, wątróbkę gęsią z czosnkiem przyrządzaną na modłę arabską albo też jakieś wegetariańskie gówno z francuskiego sera i pieczarek zawinięte w egzotyczny gatunek sałaty. Dania rzadkie,nietypowe i zazwyczaj #!$%@? drogie. Szczerze mówiąc nawet kiedy (z racji zawodowych) mam okazję jeść tego typu rzeczy za darmo - na szczęście rzadko - podchodzę do tego jak do jeża i najchętniej zamieniłbym to na ziemniaki ze schabowym.

Przydałby się program kulinarny, w którym jakiś człowiek, niekoniecznie ekspert umiejący po smaku odróżnić wszystkie odmiany ziemniaków, ale za to z jajem i charyzmą, obchodził bary, bistra i inne tego typu przydrożne przybytki i recenzował frytki z devolaiem, jajecznicę, rybę z patelni, schabowe, golonki i gotowaną kaszę albo ryż. Ja wiem, że tam masówka, często z paczki, ale miejsce na indywidualność też często jest, czy to w wystroju lokalu, sposobie podawania, czy też dzięki dodaniu nietypowej przyprawy itp.

#gotowanie #telewizja #jedzenie
  • 16
Przydałby się program kulinarny, w którym jakiś człowiek, niekoniecznie ekspert umiejący po smaku odróżnić wszystkie odmiany ziemniaków, ale za to z jajem i charyzmą, obchodził bary, bistra i inne tego typu przydrożne przybytki i recenzował frytki z devolaiem, jajecznicę, rybę z patelni, schabowe, golonki i gotowaną kaszę albo ryż.


@haes82: sam sobie tak łaź. Ja chodzę ze znajomymi po różnych lokalach i sobie dyskutujemy o wnętrzu, wystroju i jedzeniu i potem
@haes82: Przesadzasz z tymi żeberkami w sosie i innymi wykwintnymi daniami. Z tego co oglądam M.G. to właśnie w tych knajpach co ona robi to jest proste/normalne jedzenie, a sama wprowadza po "rewolucjach" normalne jedzenie (czy to golonke, czy schabowy czy jakąś kaczkę, gęś).

A takich "programów" co mówisz o odwiedzaniu barów to pewnie są te śmieszne vlogi jakieś na YT...
Poza tym co tu ciekawego w recenzowaniu smażonych na dwutygodniowym
@haes82: Ja też nie lubię. Ona się średnio że tak powiem zna na prowadzeniu gastro. Właściciele restauracji liczą na jakiś cud. Nie zawsze tak jest. Jedna burgerownia u mnie w mieście potem padła po rewolucjach.
Po #!$%@? to oglądasz skoro Ci się nie podoba, każe ci ktoś siedzieć przed TV za karę?


@grzysztof: W zasadzie to nie oglądam, obejrzałem tylko jeden odcinek dawno temu z przypadku (historia rodzinna z gatunku: siedzi się u jakiejś ciotki, nudy w #!$%@?, za bardzo nie ma o czym rozmawiać, wszyscy gapią się w telewizor, a tam akurat Gessler leci).

Przesadzasz z tymi żeberkami w sosie i innymi wykwintnymi daniami. Z
@Hank_Stinson: "Pstrąg w całości pieczony z dodatkiem prażonych migdałów i masełkiem czosnkowym"

Ale tak ogólnie - chyba masz rację. Tylko po pierwsze szokują ceny, po drugie - opisy są zmyłkowe, bo są bardzo poetyckie, pełne ozdobników i nawet z gówna robią wielkie danie.

"Ciastko czekoladowe podane na malinowym sosie w towarzystwie truskawki w białej czekoladzie"
"Zapiekana korona z żeber podana na sosie z pieczonej papryki oraz cebuli"
"Chrupiące udko z kaczki
@Hank_Stinson: "Pstrąg w całości pieczony z dodatkiem prażonych migdałów i masełkiem czosnkowym"


Ale tak ogólnie - chyba masz rację. Tylko po pierwsze szokują ceny, po drugie - opisy są zmyłkowe, bo są bardzo poetyckie, pełne ozdobników i nawet z gówna robią wielkie danie.

"Ciastko czekoladowe podane na malinowym sosie w towarzystwie truskawki w białej czekoladzie"
"Zapiekana korona z żeber podana na sosie z pieczonej papryki oraz cebuli"
"Chrupiące udko z kaczki
Oglądałem kilka rewolucji i każdy odcinek jest na jedną modłę. Najpierw: "co za syf, co za denne i pospolite dania". Później mamy jednego z właścicieli, który jest przeciwko rewolucji, jedną płaczącą kobietę i Gesslerowa, której nic nie smakuje.

Następnie jest rewolucja: zmiana nazwy lokalu, remont przybytku, nowe menu - wszystko na produktach dostarczanych tego samego dnia. Oczywiście mamy też Gesslerowa, która pcha się do garów z kuczma na głowie, próbuje produktów bez