Wpis z mikrobloga

@zenon-gorecki-9: Jak to nie? A pomoc biednym po wczesniejszym pobraniu zakatu, nauka jezyka arabskiego tam gdzie jest duzy analfabetyzm, dbanie o czystosc miast, elektryfikacja i szereg innych? Poczytaj, nawet w takim the guardian znajdziesz opinie sunnitow zyjacych pod kalifatem, ktorzy np twierdza, ze duzo sie poprawilo w stosunku do rzadow malikiego. Niektorzy stwierdzili, ze Is jest brutalne ale szczere w porownaniu do rzadu w Bagdadzie. Przykladowo my widzimy egzekucje szpiega publicznie
Taaa...widziałem nawet w Palmyrze, jak asfalt na drogach kładli....by zamaskować założone pod nim miny. Nie i nie! ISIS nie robi absolutnie nic dobrego. Dużo kasy przeznaczają na propagandę, tzw ocieplanie wizerunku, Za dobrą kasę mają od tego dobrych fachowców. To ich pracę widział "Guardian", a nie rzeczywisty świat kalifatu.
@zenon-gorecki-9: No bez przesady. Mostow nie naprawiaja i asfaltu nie klada zeby miny.ukrywac, chociaz robia i to pewnie, bo wiedza, ze wiele miast moga szybko stracic i chca zadac straty przeciwnikowi. Ich "socjalizm" jest obliczony na zdobycie poparcia spolecznego tak ze w momencie jak zostana wygnani z jakiegos miasta, to zostana tam jacys zwolennicy, a patrzac na to jak to wyglada w Iraku, ze do takiej Faludzy przyszli szyici i mordowali
@zenon-gorecki-9: No i widzisz. Ja i Hitlera i terrorystow mam za zlych ze wzgledu na ideologie, ale jestem w stanie przyznac, ze III Rzesza zrobila dla Niemcow sporo dobrego. Jesli nastapilo jakies odkrycie w dziedzinie nauki, albo zbudowano drogi, to nie jest to zle tylko dobre bez wzgledu na ocene moralna innych dzialan tego rzadu. To samo z IS, nie nazwe elektryfikacji jakiejs wsi zla dlatego, ze gdzies indziej gwalca i