Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #prawo mógłby mi wytłumaczyć jakim cudem żołnierze amerykańscy chodzą z automatyczną bronią długolufową po terenie cywilnego lotniska w #wroclaw? Bo na chłopski rozum, to zostały złamane tutaj liczne przepisy bezpieczeństwa, etc. Rozumiem, że #dobrazmiana mocno, ale dlaczego #usarmy mają być świętymi krowami?

RaV_Oyabun - Czy ktoś z #prawo mógłby mi wytłumaczyć jakim cudem żołnierze amerykańsc...

źródło: comment_mgRFTx9tUg3TAHFjWmeNrj9CQiGGFZIf.jpg

Pobierz
  • 29
broń mają, ale bez amunicji (brak magazynków)


@megawatt: słuszna uwaga, nie zwróciłem uwagi

czyli rozumiem, iż niektórzy żołnierze idą z nią, trzymając palce w pobliżu spustu... dla szpanu :) ech Ci rycerze demokracji

było, ustawa o broni i amunicji chyba nie obejmuje żołnierzy(i naszych i obcych)


@kuskoman: w ramach wojsk NATO?
czyli rozumiem, iż niektórzy żołnierze idą z nią, trzymając palce w pobliżu spustu... dla szpanu :) ech Ci rycerze demokracji


@RaV_Oyabun: W niektórych położeniach broni dłoń na chwycie pistoletowym jest po prostu wygodna (lepiej stabilizuje broń i zapobiega jej "majtaniu" czy obijaniu o resztę oporządzenia. A palec z dala od spustu to jedna z podstawowych zasad bezpiecznego posługiwania się bronią (dlatego właśnie opiera się go np. o komorę zamkową).
@RaV_Oyabun: "ale dla osoby postronnej, zwłaszcza laika, taka postawa sugeruje, że dany żołnierz jest gotowy użyć broni w każdej chwili..."
To jest właśnie wrażenie które ma wywierać tego typu pokazówka. Oni są żołnierzami bez atrybutu jakim jest karabin wyglądali by jak banda harcerzy. U wielu widok uzbrojonych służb mundurowych wywołuje uczucie bezpieczeństwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)