Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  mieszkam na parterze jc

  #polskiedomy #architektura

  odpowiedzi (46)

 • odpowiedzi (21)

 • avatar

  Chadzam ostatnio po rozmowach rekrutacyjnych. Szukam roboty w IT, analiza biznesowa / systemowa, wsparcie developementu itd. Byłem ostatnio na kilkunastu rozmowach i to co się na nich dzieje, to jest jakiś paranoja.

  - Panie z HR niepotrafiące poprowadzić normalnej rozmowy, wszystkie pytania rekrutacyjne czytane z kartki. Na tyle nienaturalne, że kobieta mi mówi wprost, że bardzo mnie przeprasza, ale zapomniała zadać pytania numer 6 i chciałaby do niego wrócić.
  - 'Meneżerowie' na siłę próbujący udowodnić, że kandydat czegoś nie wie.
  - Spóźnienia. Połowa spotkań odbyła się z większą lub mniejszą obsówą.
  - Rozmowy prowadzone na odjeb się, przerywania odpowiedzi, patrzenie na zegarek.
  - Egzaminowanie przez babeczkę z rzeczy, których poprawnie nie potrafi przeczytać. "Hehe. Bardzo pana przepraszam, ale meneżer dostarczył mi listę pytań, które mam panu zadać, ale ja się na tym nie znam. Hehe".
  - Hit! Na odpowiedź na moje pytanie, ile chciałby pan zarabiać - około 9 tys. brutto - "Hehe. Wstydziłby się pan o tyle prosić w pana wieku."

  Absolutnie nigdy nie pójdę do żadnego korpo. I nie, nie jestem sfrustrowany, odrzuciłem kilka propozycji pracy właśnie ze względu na poprowadzenie rekrutacji. Zastanawiam się kto tam kurwa decyduje się pracować po takich rekrutacjach?

  Byłem dzisiaj na rozmowie w polskiej firmie zatrudniającej 50 osób i jeżeli złożą mi propozycję (a złożą ( ͡° ʖ̯ ͡°)), to pójdę właśnie tam.

  #hr #krakow #rekrutacja #it #korposwiat
  pokaż całość

  odpowiedzi (39)