Wpis z mikrobloga

Równo 10 lat temu, 9 stycznia 2007 Steve Jobs zrewolucjonizował rynek telefonów komórkowych. Postawił na ryzykowne i rewolucyjne rozwiązania, które sprawiły, że apple do tej pory jest firmą obrośniętą prestiżem i specyficzną otoczką którą sam stworzył. Dziś pewnie nie byłby zbytnio zadowolony że Apple goni rynek smartfonów zamiast wytaczać szlak - ip7 nie ma w sobie nic rewolucyjnego, jedyne ryzyko to usunięcie gniazda jack (co odbieram jako strzał w stopę). Dodatkowo firma traci na rynku laptopów przez fiasko związane z krótkim czasem działania baterii Maca Pro - co jest niedopuszczalne dla takiego prestiżowego modelu, przynajmniej wg mnie. Nie wiem na ile to prawda, ale Microsoft podjął rękawice i probuje przekonać ludzi do swojego surface'a. Również na rynku desktopowym, o ile iMac ma się jak zawsze dobrze, o tyle Mac Pro ostatnio prawdopodobnie zostanie wycofany z produkcji .

Pałeczkę jak dla mnie może przejąć Google, już ich pierwszy model Pixel który miał niedawn premierę, to bardzo udany telefon. Eric Schmidt chyba zrozumiał, że ani droga Samsunga czyli robienie samego hardware, ani droga Google czyli robienie samego software przy takim Nexus 6p i poprzednikach to za mało. Jak dla mnie w końcu normalny android może być w końcu okazją do przerzucenia się z iOSa przy okazji np wypuszczenia kolejnych modeli Pixela, albo jakiejś tańszej linii od Google, szczególnie jeśli dalej będzie to android bez nakładek.
Tak czy inaczej, Apple pod zarządem Tima Cooka raczej będzie odcinać tylko kupony, dopóki klienci i rynek będzie im na to pozwalać.
A konkurencja jest coraz większa, z jednej strony Nokia podnosi się z kolan i zaczyna wracać na androidzie, ale tak naprawdę to głównie Chińczycy i wszystkie xiaomi,oneplus, i impodobne, Google, no i oczywiście Samsung to znak, że coraz trudniej będzie się na rynku utrzymać.

#apple #ios #google #pixel #android #technologia #komputery
dzeksondzekson - Równo 10 lat temu, 9 stycznia 2007 Steve Jobs zrewolucjonizował ryne...
  • 21
@WiszWiKenTernBakTajm: Bo? Dużo ludzi z iOS obecnie przerzuca się na Pixela. Czysty android, porządna bateria, google assistant bijący na głowę przestarzałą Siri, mi się podoba, ale jeszcze lepiej czekać na ich drugi model który naprawi to co nie wypali w Pixelu.

@Atariauke:

ale tak naprawdę to głównie Chińczycy i wszystkie xiaomi,oneplus, i impodobne,


no wcale nie napisałem zbiorczo o Chińczykach i że są ważniejsze od Nokii.

Nawet nie wiesz co
@dzeksondzekson: Nosz #!$%@?. Napisałeś w poście ze "pewnie wycofają maka pro". Pisze "gowno, nie wycofają maka, odejdź bo sie nie znasz", piszesz mi ze "iMac to nie Mac Pro"(???), zaznaczam Ci fragment w którym jak wół widać ze piszesz o wycofaniu Maca Pro ("nie wiem" było sarkazmem xd), po czym wstawiasz zdjęcie... uwaga... Maca Pro!
o tyle Mac Pro ostatnio prawdopodobnie zostanie wycofany z produkcji .


@dzeksondzekson: Wcale mnie to nie dziwi, chociaż źródło byłoby mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masę Maców Pro (tych starszych - aluminiaków) brali dzwiękowcy pod kątem ProToolsa. Nowy iTrash nie ma gniazda PCI-E, co za tym idzie, nie ma możliwości używania na nim karty HD Native. Zapewne w innych profesjonalnych zastosowaniach ta możliwość rekonfiguracji sprzętowej (niedostępna
@Atariauke: A iMac to nie desktop? Nie trzeba pudła żeby komputer był stacjonarny.

Mac Pro nie był apdejtowany od 4 lat, chyba wiadomo co się dzieje z niewspieranymi produktami. Oficjalnie jest martwy. Nikt rozsądny nie kupi sprzętu którego producent nie wspiera od 4 lat za takie pieniądze.

@ufo99: na razie to plotki z macworld.co.uk, ale nei trudno się domyśleć że jak apple nie wypuści nowej linii desktopów albo jej nie
@Atariauke:

The Mac Pro line is a series of Intel Xeon–based workstation and server computers manufactured by Apple Inc. The Mac Pro, in most configurations and in terms of speed and performance, is the most powerful computer that Apple offers. It is the high-end model of the three desktop computers in the current Mac lineup, the other two being the iMac and Mac Mini.


Skoro nie mam racji, to dlaczego nie
@Atariauke: Napisałem

Również na rynku desktopowym, o ile iMac ma się jak zawsze dobrze, o tyle Mac Pro ostatnio prawdopodobnie zostanie wycofany z produkcji .


A Ty się #!$%@?łeś, że usuną Maca Pro, a ja cały czas mówię o desktopie ogólnie. Inna sprawa, że Mac Pro zdechł. Inna sprawa że to też desktop. Inna sprawa, że napisałem PRAWDOPODOBNIE zostanie wycofany. Ważne żeby uczepić się kurczowo jednego fragmentu całości i olać całą
@Atariauke: a gdzie jest plotka w tym, że model sprzed 4 lat który już nie jest wspierany i obecnie uważany jest za martwy low-end? 4 lata w desktopach to kupa czasu. To nie rynek smartfonów, że wypuszczą odświeżonego 5s jako SE tak jak rok temu i będzie im dalej trzepał kasę.