Wpis z mikrobloga

@szakal555: piranie wbrew pozorom to ogromne skurczybyki- kumpel hodował w 300l akwarium, pamiętam ze jak je wrzucał były nie wielkie, ale jak podrosły do wielkości niemalże a4 był delikatnie mówiąc problem z ich odłowem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@zolwixx: jakiego typu informacje Cię interesują? Piranie to nic niezwykłego, są ładniejsze, sprawiające mniej problemów i mniej płochliwe ryby. Nie mówiąc już o tym, że mięso zwierząt stałocieplnych im szkodzi i podaje się je bardzo rzadko/wcale więc obgryzania kości też sobie nie poobserwujesz.
@zolwixx: niestety nie powiem ci za dużo- to było lata temu wczesne 2000, byłem hardym podwiekiem. pamiętam, ze to nie były takie bestie z kłami, tylko jakieś owocożerne(?) co nie zmienia faktu, ze mięsem też nie gardziły, a w akwarium ostały się tylko glonojady i żałobnice
@Papja: walczą ze sobą? tkwią nieruchomo w jednym miejscu (raz chyba coś takiego widziałem)? przegryzają siatkę, wężyki itp itd?

@jokefake: owocożerne. ciekawe co na to weganie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja miałem rybki różnorakie, ale nie przekraczały kilku cm i też były to odległe czasy, których już nie pamiętam. jedyną ciekawostkę jaką miałem, to wyskakująca z akwarium hokejówka
Pobierz zolwixx - @Papja: walczą ze sobą? tkwią nieruchomo w jednym miejscu (raz chyba coś ta...
źródło: comment_8T6kT6NjVUpMBZomdDXKN78lIZpakPMc.jpg
@zolwixx: tak, agresja wewnątrzgatunkowa jest silna, a one są dużymi rybami, więc akwarium musi być wielkie tak by wpuścić wystarczająco duzo osobnikow by rozłożyła się agresja. Starsze piranie albo rozbijają się o szyby akwarium po zestresowaniu, albo dryfują w jednym miejscu XD. O wężykach nie słyszałem, siatkę przy wyławianiu łatwo mogą przegryźć.
A skacząca hokejówka to żadna ciekawostka, większość małych kąsaczokształtnych skacze ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@zolwixx: największe bydlaki jakie miałem to:
1. glonojad- ale kawał #!$%@? z niego wyrósł. serio gnój był gigantyczny, musiałem go łapać w 2 podbieraki żeby nie wyrwał sie z jednego
2. sum rekini- piękny rybon. serio polecam, nie dość ze fajnie wygląda i ma ok 15cm, to nie jest agresywny i mniejsze ryby czują dobrze
3. klasyczne skalary- gnoje były wielkości dłoni

czasami myśle nad powrotem do akwarystyki, ale potem przypominam