Wpis z mikrobloga

Tworzenie sztucznych kont, które piszą ci komentarze... to czarny marketing, zagrywka nieetyczna. A teraz wchodzimy na reklamę Solgazu na FB ( https://www.facebook.com/solgaz/posts/962544047128249 ) i rzucamy okiem na konta dodające komentarze. Zwłaszcza te ostatnie. Jakoś tak większość zakrawa z nich o bycie fejkowymi.

@SOLGAZ , nic kompletnie się nie nauczyłeś po aferze? Ty w ogóle masz jakieś pojęcie o etycznym marketingu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#afera #solgaz
  • 8
Opinie zostały wyłączone czy to ja mam jakiś problem z znalezieniem ich?

@barhez: kliknij na napis "7,4 tys. polubień549 komentarzy3 tys. udostępnień" - rozwinie się lista.

akurat ci Janusze i Grażynki wyglądają legitnie, gorzej jakby to były jakieś konta założone dzień temu. Chyba że coś przeoczyłem?

@MarianoaItaliano: niektóre konta wyglądają ok, ale jest parę kont, które mają np. 20-22 znajomych a ich tablice to tylko wpisy z gier lub jakieś
@simperium: Nie no, wiem że to wygląda nieco podejrzanie ale w sumie sam mam ze trzy takie ciotki Bożenki w znajomych i ich walle wyglądają podobnie bo wnuczki czy dzieci się bawią gierkami na FB ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obowiązkowo udostępniają wszystkie łańcuszki i wrzucają rzeczy typu ''Miłego dnia'' znane szerzej u nas jako #grazynacore. Tak jak mówię, gorzej by było jakby to były takie konta
@simperium: @MarianoaItaliano: Prowadzę FP przeznaczony dla konkretnej branży, mocno niszowy. Generalnie botów, które lajkują FP jest masa, jak się do tego odpali kampanię na FB z jakimś hashtagiem popularnym w stylu #promocja to te wszystkie boty się rzucają na lajki (zakładam, że udają zwykłīch ludzi klikając w reklamy i udostępniając posty, żeby FB ich nie zablokował i udają po prostu zwykłych ludzi).
Gdyby nie fakt, że wiem, że to na
@simperium: to niestety normalne w Social mediach i marketingu, pójście na łatwiznę + technika domino. Jezeli sa pierwsze komcie, to potem normalnym ludziom łatwiej skomentować. Niestety duzo osob nie ogarnia jak działania fejkowe konta i robią dziwne rzeczy. Często jest tez tak, ze jezeli kłócisz sie z marka i ktoś broni markę to jest to osoba, która ja obsługuje jako fejkowe konto