Wpis z mikrobloga

  • 326
Przychodzi mama Jasia do biura pośrednictwa pracy, żeby synowi robotę jaką załatwić:
- Pani, nie byłoby dla Jasia jakieś roboty, bo pije chłopak i pije....
- A co Jasiu potrafi?
- No murować umie, podstawówkę skończył...
- A to mamy: murarz, 4000 na rękę...
- Pani kochana! Toć przecież Jasiu cały czas będzie chodził pijany, jak tyle pieniędzy zarobi... A za mniej coś nie ma?
- No jest jeszcze - pomocnik murarza, 3000 na rękę ....
- No ale 3000? To przecież będzie pił i pił... A tak za 600-700 złotych to coś by się nie znalazło?
- 600-700... Hmmm... To by Jasio musiał studia skończyć..

#heheszki #dowcipy #humor
  • 18
@Paladin_Woodrugh
@lewak_zbierajacy_minusy
Wiedziałem że nikt na to nie wpadnie. Faktycznie dużą kasę zarabiają jedynie przedsiębiorcy a tam zazwyczaj studia są nie potrzebne do niczego, bo nie ma studiów które uczą zarabiać. Oczywiście wszystko zależy od tego co znaczy duże pieniądze i oczywiście jest kilka zawodów a raczej stanowisk gdzie można dobrze zarobić np jak wymieniono prezes banku (chociaż tu jest ustawowo narzucone że taki prezes musi być z wykształcenia bankierem). Czytałem na
@ruchliwy ale teoria z dziedziny potrafi być istotna.

Przecież każdy dobrze wie, że najwięcej się robi biznesem, a nie etatem, ale czasy przełomu ustroju, w których wystarczyło mieć minimum kolegów i minimum hajsu żeby zostać milionerem już minęły.
@ruchliwy: Według mnie źle ma to patrzysz. Czasem ciężko sie nie zgodzić, ze studia nie dają wiedzy potrzebnej w życiu, ale według mnie uczą jak sie uczyć, skąd zdobywac wiedzę. Żeby troche zaprzeczyć temu co juz napisałem to dodam, ze często nie zdajemy sobie sprawy, ze używamy wiedzy czy umiejętności nabytych na studiach. I oczywiście, że to wszystko zależy od studiów, które sie kończyło.
@ruchliwy: to, że Ty kogoś znasz, albo coś twierdzisz nie znaczy, że tak jest. Wśród znanych mi ludzi zarabiający najlepiej mają wyższe wykształcenie. I co teraz? A z badań wynika, że przeciętny człowiek z wyższym wykształceniem zarabia więcej niż przeciętny człowiek bez wyższego wykształcenia.
@TheFuguFish: a gdzie napisałem ze uważam inaczej? xD
nigdzie nie pisałem subiektywanie chyba ze napisałem ze to sa moje odczucia. oczywiscie ze biorąc pod uwagę pracowników etatowych no to niezaprzeczalnie wraz ze wzostem wykształcenia rosna zarobki tylko ze to nie był temat dyskusji do tej pory. Pozdrawiam!
@Polanin: Takich jest więcej nie mowie ze nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lecz nie którzy posiadają tyle sprytu i maja dość wystarczająca inteligencje ze nie potrzebują szkoły :) Pomijając poziom podstawówki z lat 70 do teraz to tez robi różnicę....
@Demolka90: Tylko pomysleć co by osiągneli gdyby skończyli porządne studia...
Podstawówka teraz ma całkiem fajny program. Uczą rozwiązywać realne problemy (Staś ma 30 pln, musi kupić to, to i to za tyle i tyle, ile mu zostanie), a nie totalne abstrakcje (pociąg A wyjechał...). Choć i potknięcia są. Z tego co słyszałem chemia stoi na głowie i nabroili tam potężnie.
@Polanin Ale ja nigdzie nie napisałem żeby się nie kształcić sam mam 2 kierunki skończone. Ale jakoś nie odbija się to poważnie na kwitku.. Niestety bardzo dużo zależy od tego gdzie mieszkasz ..