Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy!
Miałem remont w mieszkaniu, przerabiane były rury gazowe w kuchni. Przyjechał później jakiś gościu, który ma uprawnienia do sprawdzania szczelności. Okazało się że jest nieszczelne, bo robotnicy uszcselniali łączenia rur na pakuly. No i powiedział , że musi wymienić wszystkie rury od licznika na miedziane i je polutowac. Zerwał plombe, bo powiedział że można, po stronie która idzie do domu. Porobiło nowe rury i sprawdził szczelność. wszystko jest ok. No i tu zaczynają się jaja. Moja mama zadzwoniła do gazowni, żeby zapytać się co zrobić, skoro chcą wymieniać rury. Babka powiedziała jej, że na wymianę rur potrzebują : zgodę od gazowni, projekt nowej instalacji, zgodę wszystkich lokatorów. Nie pytała się już , co jej grozi jeżeli już zrobiła remont. I właśnie, co jej może grozić ? Plomba jest zerwana , rury wymienione. Co zrobic, żeby nie dostać po dupie, kogo za to wszystko posądzić ? Już kij z sama wymiana rur, nikt tego nie będzie sprawdzał, ale co z plombą ? Nie posądza nas o kradzież gazu czy coś ? Co robić ? #gaz #wroclaw #remontujzwykopem
  • 7
@kaszankaschabowa: Prawdę mówiąc, to teraz najlepiej by było spróbować sie dogadać z gazownią, trochę popłakać, poprosić i jak traficie na człowieka, to Wam to może zalegalizują jakoś. W innym wypadku może być ostro po dupie, zastanawiam sie dlaczego mama zadzwoniła do gazowni po fakcie..
@Dusza_Jest_Chaosem: @kaszankaschabowa: Polskie przepisy dotyczące gazu są starsze niż .....stare są w #!$%@?.
Generalnie jeśli blok jest wyższy niż 4 piętra to remont który narusza instalacje gazową oznacza że tej instalacji nie będzie już można poprowadzić. Albowiem dla budynków wyższych niż 4 piętra instalacji nie planuje się i nie wykonuje.

Druga sprawa to

i jak traficie na człowieka


Marne szanse zwłaszcza w naszych okolicach. Miałem kontrol gazową to się doczepili
@kaszankaschabowa też mogę mieć uprawnienia do sprawdzania jak sobie kupię czujnik gazu za 50zl który piszczy na wszystko, mam wrażenie że gość was naciagnął na przeróbkę instalacji bo jakby nie było szczelne to raczej byś czuł gaz. Apropo sprawdzania szczelności wiesz jak się kiedyś sprawdzalo? Kolega miał czujnik szedł do mieszkania walil setkę i dmuchal w czujnik, i takim sposobem miał wyciek