Wpis z mikrobloga

Mamy tu specjalistę od skoków narciarskich? Może Mika Kojonkoski (serdecznie pozdrawiam) siedzi ukryty pod nickiem Anonek74646? Bo mam taką pewną kwestię do rozważenia.

Mianowicie tak sobie przypominam skoki Małysza sprzed lat i uderza mnie pewien szczegół: jak bardzo zmieniła się jego sylwetka w locie pomiędzy rokiem 2001 a późniejszymi, na przykład 2010. W pierwszych latach swojej świetności był mocno nachylony, lekko jakby zgarbiony nad tymi nartami (wiem, że koszulka wtedy fruwała mocniej, ale nawet mimo to), ten styl był bardziej agresywny. W późniejszych latach zaczął skakać zupełnie inaczej, bez tej agresji, narty skrzyżowane, sylwetka mniej nachylona, tyłek wypięty. W 2001 roku Małysz w locie był prawdziwym jaszczembiem z głową Małysza i ciałem Małysza, napiętym jak struna, połykającym odległość z wysokości szóstego piętra. W późniejszych latach stał się bardziej pasywny, rozchwiany w locie.
Oczywiście troszeczkę obraz zaburza to, że przez lata zmieniały się przepisy dotyczące kombinezonów i tak naprawdę w 2001 roku skakano w skafandrach kosmonauty - później kombinezony zaczęły być coraz bardziej obcisłe, ergo pod koniec ta sylwetka skoczka w locie nie była zniekształcana przez nadmiar materiału.

W każdym razie załączam zdjęcia poglądowe (wybaczcie, nie chciało mi się szukać w lepszej jakości - sylwetkę widać dobrze).

I chcę tylko powiedzieć, że dla mnie jedynie słusznym stylem Małysza był ten z 2001 roku.

#skoki
#sport
#ciekawostki
KonfederatZBaru - Mamy tu specjalistę od skoków narciarskich? Może Mika Kojonkoski (s...

źródło: comment_5mxsbT4OyrvhSVNv4zKZmz8jGqg028g8.jpg

Pobierz
  • 13
@KonfederatZBaru: Nie od 2010, on już od 2003/2004 tak skakał. Zobacz sobie Planicę 2007, tam to już całkiem skakał jak młody Morgenstern. Powodów zapewne było całe mnóstwo, od zmian w specyfikacji skoczni, kombinezonów, nart, lepszej punktacji za taki styl (austriacy wprowadzili taki styl, Hoffer oczywiście to przybił) po wypadek w Salt Lake City i po prostu, dojrzałość. Wtedy przyszedł też wielki spadek formy i coś należało zmienić. W sezonie 2001 miał