Wpis z mikrobloga

z jakich stron internetowych / porównywarek / agentów ubezpieczeniowych korzystacie szukając ubezpieczeń dla samochodów osobowych?
Planuję zakup pierwszych 4 kółek i chciałbym dowiedzieć się ile musiałbym rocznie płacić za OC w przypadku wybranego auta.
#oc #motoryzacja #samochody
  • 14
@Tomus1990 wejdź na kalkulatory na stronach ubezpieczycieli. Pośrednik ma zawsze prowizję. Mi ostatnio Axa dała najlepszą ofertę na samo OC. PZU było niewiele droższe. Czasem warto porównać cenę z kalkulatora online z infolinią np. teraz w Link4 dają bony do Tesco. Osobiście porównywarki odradzam.
@zeleczew: ok, dzięki za rzeczową poradę. Póki co skorzystałem z dwóch porównywarek: cuk.pl i ubea.pl. Jestem zdziwiony szczegółowością pytań, w tym prośbami o PESEL, nr rejestracyjny czy nawet kolor auta (na co im go znać, czerwone są rzeczywiście szybsze? :D ). Wyniki z dwóch porównań różniły się o około 400 zł.
@Tomus1990: pesel im pozwala cię sprawdzić w UFG, nr rejestracyjny pozwala im sprawdzic z jakiego rejonu jesteś(mały rejon, mniejsze ryzyko kolizji, mniejsze oc), kolor auta sprwadzaja w statystykach najbardziej kradzionych aut
@Tomus1990: wszystkie nijakie kolory. Najrzadziej kradnie się rzucajace w oczy, jaskrawe.

@Tomus1990: pro tip: w rubryce gdzie wpisujesz datę "od kiedy potrzebujesz oc" wybierz datę która jest 29-30 dni do przodu. Innymi slowy jeśli potrzebujesz oc od 1 marca, kup je sobie już 1-2 lutego. Robiac kalkulację tuż prze 1 marca dowalą ci procent duży
@Tomus1990:

Agent/Multiagent żeby policzyć Ci składkę oprocz danych auta musi znać Twoje nazwisko i PESEL.

Porównywarka to normalna agencja ubezpieczeniowa, taka sama jak te naziemne (tylko wybrala sobie internetową metodę sprzedaży), więc nie ma co się dziwić, że równiez potrzebuje te dane.

Jak jestes lokalnym patriotą to sprawdz w porownywarce jakie 2-3 ubezpieczalnie powinny byc dla Ciebie najtansze, uderz w swojej miejscowosci do jakies multiagencji i jak zaoferuje taka sama cene