Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Latem 2016 wybraliśmy się z kumplami na moto-wycieczke. Doszło do niemiłej sytuacji. Jechaliśmy w grupie na #motocykle i jeden z kolegów, który zaczął świeżo sezon - Na powrocie wywalił się na trawie, bo jak twierdził zajechałem mu drogę i spanikował. Zblokował hamulce przy prędkości około 30km/h i niefortunnie upadł. Jemu się nic nie stało . W efekcie motocykl z plasteliny skrzywił sobie kierownice, wygiął dźwignie zmiany biegów, połamał obudowę zegarów i mocowanie lampy wygięte.
Pomyślałem sobie, dobra stary, to nie moja wina, ale wiem, że u Ciebie z kasą słabo, więc zgłoś to jako szkodę z mojego OC (nie myślałem wtedy racjonalnie, zapomniałem, że OC z motocykla działa również na OC samochodu (#!$%@?!) Zanim przemyślałem sprawę wieczorem, on zaraz po powrocie sprawę zgłosił do ubezpieczyciela.

Kiedy się zorientowałem, że ustrace zniźki i dopieprzą mi OC na samochód w grudniu było już za późno. Pozostało mi jedynie nie przyznawać się do winy u ubezpieczyciela.
Efekty? Kolega nie dostał kasy z OC, ja utraciłem zniżki. Czy idzie to jakoś odkręcić?

Za głupotę się płaci, ale może coś jeszcze uda się załatwić? Jakieś odwołanie ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 19
XD nie plam honoru swego, po co się z nim umawiasz skoro zmieniasz zdanie. Cza było zagryzc zeby. Ehh... Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu Cumplu
@AnonimoweMirkoWyznania wypadek, zdarza się. Wiadomo, że to była jego wina ale skoro tak się umowiliscie... Jedynie ubezpieczyciel jest #!$%@? skoro Tobie nałożył zwyzki a jemu nic nie wypłacił. Ja też jestem swiezak ale pamiętam o zachowaniu odstepu. Szkoda że jechałem z przodu...
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli nie było wypłacone i kolega się nie odwołał to jest to do odkręcenia jeśli jest to firma z którą da się się dogać. Bo jak kolega zgłosił szkodę to towarzystwo ma ustawowy obowiązek zgłosić do ufg w ciągu 30 dni i nie ważne czy jest wypłata czy nie.