Wpis z mikrobloga

Obwód Kaliningradzki wzmocniono już Iskanderami, do tego dojdą 4 dywizjony S - 400 Triumf.

"Minister obrony Danii Claus Hjort Frederiksen ostrzegł, że jego kraj stoi w obliczu "bardzo poważnego i niepokojącego zagrożenia" ze strony Rosji, co obejmuje także potencjalne rosyjskie ataki hakerskie.

Jak zaznaczył, szczególne obawy budzi zagrożenie pochodzące z Rosji, którego natura jest zarówno fizyczna, jak i wirtualna. - Możemy potwierdzić, że Rosjanie instalują obecnie w Kaliningradzie nowe pociski kierowane, które mogą osiągnąć Kopenhagę. To oczywiście poważne ryzyko – powiedział.

Dodał, że Dania stanie się prawdopodobnie celem cyberataków prowadzonych przez różnych sprawców, a najpoważniejsze z tych zagrożeń pochodzą od grup hakerskich sponsorowanych przez państwo rosyjskie. Zdaniem ministra Rosja może podjąć w internecie próbę "włączenia się w nasze demokratyczne procesy" w taki sam sposób jak mieli to zrobić rosyjscy hakerzy w przypadku wyborów w USA.


Frederiksen wskazał, że podejmowane z Rosji cyberataki mogą pójść jeszcze dalej z zamiarem "szerzenia niepokoju i poczucia braku bezpieczeństwa wśród ludności" Danii. - Wspierane przez państwo rosyjskie grupy hakerskie są gotowe do atakowania szpitali, infrastruktury i energetycznej sieci przesyłowej poprzez włamywanie się do systemów komputerowych oraz wprowadzanie bałaganu w dokumentacji służby zdrowia – ostrzegł duński minister obrony.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/minister-obrony-danii-zagrozenie-z-rosji-bardzo-powazne/527mg81
#wojnainformacyjna #rosja #dania
  • 5
wprowadzanie bałaganu w dokumentacji służby zdrowia


@dertom: ja widziałem taki w dokumentacji pisanej ręcznie (długopisem). Ale najpewniej dadzą wybitnym politykom status "karany" czy "leczony psychiatrycznie" i na tym się skończy. W Polsce mam wrażenie że robią dokładnie na odwrót.