Wpis z mikrobloga

@Arhus: Czym konkretnie to grzejesz? Przymierzam się powoli do sous vide ale drogie te podgrzewacze jak pieron a to wcale nie jest jakaś kosmiczna technologia przecież :)
@Dar_Q: ja też się powoli przymierzam, ale chyba kupię ten z Lidla. Pilnuj promocji, co jakiś czas się pokazuje. Ja mam możliwość kupienia go w każdej chwili, bo na belgijskiej stronie Lidla jest cały czas. Ten z Lidla jest połowę tańszy, niż ten OPa.
@Arhus: czy jest maksymalna ilość wody (objętość pojemnika), którą Twój aparat może ogarnąć? Jasne, że wolałbym taki, jak Twój, ale 60 euro piechotą nie chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Arhus: to jest maksymalna głębokość, ale będzie różnica w objętości między taką głębokością w Twoim plastikowym pojemniku, a na przykład w wannie. Wanny by raczej nie ogarnął, bo ta pompka też ma ograniczone możliwości. Ciekawy po prostu jestem, jaka jest objętość graniczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na ich stronie przejrzałem FAQ i instrukcje, ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie
@Arhus: w sumie racja. Odpowiednio duży i ocieplony pojemnik i można robić cały wielki udziec sous vide ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak pewnie z kilka dni musiałoby chodzić...