Wpis z mikrobloga

Za to na diesle jak najwyżej.

@kommie: teraz pytanie za 10000 punktów:
Kto poniesie koszty wyższej akcyzy w przypadku samochodów dostawczych i ciężarowych?
Bo chyba nie myślisz, że nagle wszystkie towary zaczną przewozić hybrydy/elektryki.
Jak chcesz nowe podatki to może weź idź i wpłać tak po prostu na konto jakiejś skarbówki trochę kasy.
  • 1
@kommie: nowe stawki akcyzy maja wyglądać tak że auta elektryczne będą z niej zwolnione, a od hybrydy można odliczyć 20% od należnej akcyzy. Mimo to nowe stawki to rozbój w biały dzień.
  • 0
@ipkis123: Nie jeżdżę dieslem. Nowe podatki mnie nie obchodziły bo nigdy nie kupie tego truciciela. i chetnie bym kupil hybryda bez akcyza to mi podatki opadną. Do tego zmusiła by akcyza tych dostawczych zeby tez wymieniacz flotę. Tak jak w innych Krajach(Norwegia i USA)

http://workhorse.com/newsroom/2016/10/ups-orders-200-workhorse-group-hybrid-delivery-trucksups-plans-add-another-200-hybrid-electric-delivery-trucks-its-growing-fleet-alternative-fuel-vehicles-10-million-deal-workhorse-group-inc-small-manufacturer-delivery-trucks
Nie jeżdżę dieslem.

@kommie: to nie o to chodzi

Nowe podatki mnie nie obchodziły bo nigdy nie kupie tego truciciela.

@kommie: jedzenie kolega kupuje? Jakiekolwiek towary kolega kupuje?

Do tego zmusiła by akcyza tych dostawczych zeby tez wymieniacz flotę.

@kommie: akcyza nie zmusza do zmiany samochodu. Oczywiście, jeśli chcesz kogoś zmusić do zmiany samochodu to śmiało, znajdzie się na to sposób. Ale tak czy inaczej TY za to zapłacisz.
  • 0
@ipkis123: Powietrze tez odycham. Wole miec czyste powietrze niz placic pare groszy lub zlotych wiecej za chleb. I dzieki tego ominac NFZ.

Tak wymusil bym tych Januszow i trucicelow zeby mieli jakis standard a nie kupowali 20letni vw do dostawy co jezdzi po rynku.
Powietrze tez odycham. Wole miec czyste powietrze niz placic pare groszy lub zlotych wiecej za chleb.

@kommie: nie zastanawiałeś się dlaczego problemy ze smogiem występują w zimie?

Tak wymusil bym tych Januszow i trucicelow zeby mieli jakis standard a nie kupowali 20letni vw do dostawy co jezdzi po rynku.

@kommie: to w końcu chcesz wyeliminować stare diesle niespełniające norm czy wszystkie nowe diesle. Bo wiesz, że akcyza na nowe samochody
  • 0
@ipkis123: Termodymanika. Jest Zima. Zrozumies moze tu: https://www.ec.gc.ca/air/AFF4D58F-DA72-4FD8-B55A-0DEE9F82018E/Graphiques-Smog-AN.GIF

Do tego w lecie tez jest w Krakowie Smog! Sprawdź sobie wyniki z Aleji.

Jest coraz więcej Aut(szczególnie diesla bez dpf i moze ileś tam na benzynę co wycieli katalizator(ala Janusz w Sport BMW).Kominów jest co raz mniej w Krakowie a korki są większe niz 10 lat temu.

Stare diesle niespłacalnie norm i nowe bez DPFa. Ale zrobić zeby dieslel nie byl oplaczalny
  • 0
@ipkis123: Do tego nie wiem co ty tak bronisz januszow biznesu ktory beda kupowac trupy zeby oszczedzic grosza i zeby spoleczenstwo pozniej musialo doplacac wieksze podatki na NFZ bo dzieczi sie rodza chore lub do miasta za czysczenie kamienic po dieslu lub lasy panstwowe bo Nox pali lasy.

Janusz Biznesu nie kupi nowe nawet jak go stac. Bo osczedzi grosza. Jesli janusze sobie nie poradza to wynocha z nimi lepej zeby
Do tego nie wiem co ty tak bronisz januszow biznesu ktory beda kupowac trupy

@kommie: Jestem przeciwnikiem nowych podatków i zmuszania ludzi do czegokolwiek. I dalej czekam twojego na czterdziestostopniowego elektryka który na długich dystansach będzie woził towary.

i zeby spoleczenstwo pozniej musialo doplacac wieksze podatki na NFZ bo dzieczi sie rodza chore

@kommie: nie wiem w jakim świecie żyjesz ale pojedź pod Kraków i powdychaj "świeżego" powietrza z kominów