Wpis z mikrobloga

@k1fl0w: @Andreth: Nikt mi nie wmówi, że sondaże polityczne nie są... upolitycznione(?) Kij, która strona to raz a dwa, nie raz życie udowodniło, że margines błędu sondaży politycznych jest duży. Mam nadzieje, że siła opozycji będzie stopniowo rosła - to zmusi rząd do bardziej przyjaznego obywatelowi rządzenia.
@Duort: Też racja, że margines błędu duży. Ale to co widać, to że obie strony okopały się na swoich stanowiskach i pohukiwania o "końcu opozycji" mają zerowy sens. Cieszy nattomiast wzrost PSL, bo realnie to jedyna partia (niestety), która może zagrozić PiS na wsi.
@Andreth: Pamiętaj, że Polska wieś nie wygląda już tak stereotypowo jak kiedyś, spora część wyborców Kukiz'15 pochodzi właśnie ze wsi. Obojętne mi pod jakim szyldem politycznym byle by ustawy, podatki i prawo było dla obywatela.
@Duort: Z Kukiz-15 do wyborów nic nie zostanie. Na razie nie widzę, dokąd ten elektorat może pójść. Jakiś Palikot-bis by się przydał.

Obojętne mi pod jakim szyldem politycznym byle by ustawy, podatki i prawo było dla obywatela.


Tylko to jest długi i skomplikowany proces i nie przeprowadzi go pospolite ruszenie bez wiedzy i doświadczenia w polityce. IMO trzeba sobie wychowywać (czy też w części przypadków tresować) tych polityków, których mamy (niektórzy