Wpis z mikrobloga

Tylko czekałem, aż to się zacznie... ( ͡º ͜ʖ͡º)
Kilka dni temu złamano zabezpieczenia NESa mini, wyszedł nieoficjalny program do dogrywania ROMów przez USB i ruszyła machina #januszebiznesu.

"Witam, mam do sprzedania Nintendo NES MINI z Mega ilością 84 GIER!!! (nie jak na innych aukcjach tylko 30 gier)"
http://allegro.pl/nintendo-nes-mini-84-gry-najwieksze-hity-mega-man-i6677055617.html#thumb/5

Z jednej strony nie szkoduję mu zarobku, bo miał człowiek odpowiednią wiedzę (to za niewiedzę się płaci) i dość oczywisty pomysł, ale z drugiej strony aukcja nie informuje kupujących, że urządzenia w takim stanie są (najpewniej) pozbawione gwarancji a sam soft dograny jest nielegalnie.
Nie sprawdzona też jest w dłuższym okresie stabilność zmodyfikowanego jądra Mini oraz nieznane są inne ewentualne zagrożenia, jakie niesie wykorzystywany do hackowania soft rosyjskiego kodera.

Pobierz
źródło: comment_5GoQ1Tt2N2V3qzjIjYJGqMWxSb81ai8f.jpg
  • 7
@Bonifacy13: Nie ten okres w życiu, żeby mnie dupa o 100 złotych bolała. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Piszę raczej, żeby nikt tutaj się nie dał na to nabrać.
Jeśli ktoś ma ochotę na szersze retro, to może sobie poszukać na yt jak NESa mini modyfikować. A jeszcze lepiej, jeśli znajdzie instrukcje, jak prosto obecnie uruchomić Emustation z padami USB na Raspberry za połowę tej ceny. (