Wpis z mikrobloga

Arka Koniecznego (pana od 'Przełomów') najlepszym domem na świecie
Arka Roberta Koniecznego wygrała w konkursie Design Awards 2017 organizowanym przez magazyn Wallpaper w kategorii "Najlepszy dom 2016" i zdobyła tytuł "Best new private house".

#polska #architektura #design #swiat #ciekawostki #mikroreklama
Pobierz BaronAlvon_PuciPusia - Arka Koniecznego (pana od 'Przełomów') najlepszym domem na świ...
źródło: comment_SHc4Fno3Vj8jwNfDcf33U9TCUtQfv4TI.jpg
  • 24
@Baron_Al_von_PuciPusia najbardziej wkurzające w tej realizacji jest podejście: "o pacz jaka fajna łąka, jebnijmy tam troszkę betonu, będzie fancy więc możemy" wąsate Janusze i Seby robią później dokładnie to samo tylko milion razy gorzej i cały polski krajobraz na terenach górskich i podgórskich jest za*ebany domami, domeczkami realizacjami. A później płacz bo media, bo kanalizacja i w ogóle to gówniaka z domu nie wypuścisz bo wilcy zjedzą. Do tego nie zrobisz spokojnie
@kocham_jeze zapraszam na południe zweryfikować. To co napisałam można by ująć inaczej. Jeżeli nie podoba mi się to, co dzieje się z polskim krajobrazem na terenach podgórskich i jest jednocześnie nie estetyczne, to czy realizacja estetyczna która również ingeruje w krajobraz może być zaakceptowana? Może na terenie gdzie nie ma zbyt wielu takich ingerencji tak, tu jest jedną z wielu, chodź niezaprzeczalnie bardziej estetyczną
@lego_bunny:

@kocham_jeze Jeżeli nie podoba mi się to, co dzieje się z polskim krajobrazem na terenach podgórskich i jest jednocześnie nie estetyczne, to czy realizacja estetyczna która również ingeruje w krajobraz może być zaakceptowana?

To juz zależy od ciebie. Ale weź pod uwagę, ze taki dom praktycznie nie ingeruje w środowisko pod względem ekologicznym, czyli jest na drugim końcu tego spektrum co typowy domek Janusza opalany węglem. Duzo bardziej pasuje tez
@sturmkampfflugzeug: To jaka jest twoja wizja domu na łące? Kolumny, tynk, zdobienia i najlepiej #!$%@? drewniane elementy stylizowane na góralska zabudowę? Konieczny to najlepsze co spotkało polska architekture od dawna, szkoda, ze ludzie tego nie rozumieją.
@sturmkampfflugzeug:

postmodernistycznym


gdzie

kanciastym bunkrem


pls.

poza tym mam dziwne przeczucie, ze jesteś przekonany, ze wygląd wynika jedynie z fantazji architekta - polecam zajrzenie na stronę koniecznego, tłumaczy tam cały proces projektowania domu. i teraz nie mowie żeby być arogantem, serio warto zobaczyc założenia architekta i proces twórczy przed pochopnym ocenianiem budynku, bo moze to poszerzyć perspektywę

dom z drewna


Zależy na jakie wykonanie byś sie zdecydował, ale np. chatki z
@kocham_jeze:

Kolumny, tynk, zdobienia


Czemu wszyscy "pasjonaci" architektury, kiedy spotkają się z niechcianą krytyką jakiegoś "nowoczesnego", architektonicznego tworu, od razu zaczynają #!$%@?ć coś o jakiś kolumienkach, często jeszcze gipsowych figurkach? Gdzieś was tego uczą? Architekci nie wykazują żadnej inwencji w bronieniu architektury, co nie jest niczym dziwnym, biorąc pod uwagę, jak denną architekturę bez inwencji w większości tworzą. Ichsze nagrody natomiast to nic innego jak forma wzajemnego lizania się po jajach
@kocham_jeze:

postmodernistycznym

Skrót myślowy. Jak w takim razie to poprawnie określić?

poza tym mam dziwne przeczucie, ze jesteś przekonany, ze wygląd wynika jedynie z fantazji architekta - polecam zajrzenie na stronę koniecznego, tłumaczy tam cały proces projektowania domu.

Chętnie się zainteresuję.

Zależy na jakie wykonanie byś sie zdecydował, ale np. chatki z drewna stylizowane na góralskie to rak polskiej architektury. Nie maja nic z innowacyjnego podejścia i nowoczesności arki, tylko klepanie
@kocham_jeze:

ja dyskutuje o architekturze, a ty dyskutujesz o dyskutowaniu o architekturze


Zaznaczam tylko, że jesteś w tym absolutnie nieoryginalny, używając odzywki, które gdzieś w tej chwili używa przynajmniej 10ciu studentów architektury

bez jakichkolwiek argumentów


No właśnie, odwołanie się do kolumienek, nie jest argumentem, lecz jedynie sofizmatem rozszerzenia aka biciem w chochoła.
@sturmkampfflugzeug:

skrót myślowy


Błędne określenie nie moze być skrótem myślowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) to ma więcej wspólnego z modernizmem (ktorego postmodernizm jest praktycznie zaprzeczeniem) i funkcjonalizmem, bo forma praktycznie całkowicie wynika z funkcji - możliwości podziwiania widoku i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa mimo braku żadnych ogrodzeń.

również totalnie do mnie nie trafia pod względem estetyki


Rozumiem to, i nie staram sie zmusić nikogo do polubienia projektu na
@a94e345cd1084e88ab6e20h41571718a: popatrz co napisałeś o studentach architektury i o biciu w chochoła. niektorzy nazywają to hipokryzja (wybacz, jeżeli to tez uważasz za nieoryginalne określenie). natomiast kolumienki w tamtym kontekscie nawet nie pełniły funkcji argumentu, wiec czepiasz sie dosłownie o nic. poza tym jesli wyjatkowo marudny klient taki jak ty przyczepi sie w mojej wypowiedzi jedynie do tego, to nadal chyba całkiem dobrze mi idzie ( ͡ ͜ʖ ͡
@budus2: @lego_bunny: tak na prawdę na tym stoku jest jeszcze kilka domów, zdjęcia są zawsze robione pod takim kątem aby tego nie było widać albo wymazywane w postprodukcji xD

@kocham_jeze: z punktu widzenia estetyki i filozofii architektury budynek jest postmodernistyczny, architektom postmodernizm zwykle kojarzy się tylko z początkami (prace Venturiego, Moora czy Hundretwassera), jednak postmodernizm obejmuje w zasadzie wszystkie nurty po 1972 r (np. dekonstruktywizm jest czysto postmodernistycznym ruchem,
Pobierz i.....i - @budus2: @legobunny: tak na prawdę na tym stoku jest jeszcze kilka domów, z...
źródło: comment_vKY88WH5wbVmCPkdpOBxVIGZeywO1elb.jpg
@iLovePierogi: Z punktu widzenia estetyki to jest raczej neomodernizm, szufladka brutalizmu, minimalizmu i tak dalej. Na postmodernizm zdecydowanie za surowy. Ewidentne czerpanie garściami od Le Corbusiera.