Wpis z mikrobloga

@KuterPstragow: Włochy brzmią jak niezły podbijacz. Teraz improve relations mamy, więc z Diplomatic AE mamy praktycznie w dupie, z Administrative mamy -50% core creation i można robić srogi rotflstomp. Republika Ambrozyjska daje morale i taxa, do tego Plutocratic + Quality + Offensive i jest OP jak #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Khaine: dosyć tak, byłem blokowany przez Francję praktycznie od samego początku i rozwinąłem się trochę w hre, piemont, wenecje etc. Dopiero jak Francja osłabła w wojnie z Hiszpanią zasadziłem się na 3 wojny naraz (najemnicy) I podbiłem wszystko co mnie interesowało za pierwszym razem.
@Khaine: ja robiłem Mediolanem. Sojusz z Francją i do przodu. Ambrosian Rebulic daje ci dodatkowe morale + plurocratic dostępne tylko dla rebulik są OP. Jak tylko pojawia się reformacja to zmieniamy religię. Najpierw bijemy jednoprowincjonalne gówno blisko nas, potem Ferrarę itp. Polecam wasalizować zamiast wchłaniać,bo włoskie prowincje kosztują miliardy admin pointów. Jak tylko zrobisz włochy to będziesz tak mocny,że połowa świata cię znienawidzi. Bez przeszkód podbij Neapol a potem #!$%@? #!$%@?